reklama

Doktorat honoris causa dla kard. Grocholewskiego, premiera Missa spei oraz Ecce Sacerdos

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego. W programie wydarzenia m.in. nadanie doktoratu h.c. dla kard. Zenona Grocholewskiego oraz premiera utworów S. Szymańskiego i D. Kusza OP.

"Szanowni Państwo

W imieniu Wielkiego Kanclerza oraz Senatu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie mam zaszczyt zaprosić na jubileuszową inaugurację roku akademickiego 2019/2020, która odbędzie się w środę 16 października 2019 r.
Rozpoczniemy o godz. 10.00 Eucharystią w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie, której przewodniczyć będzie oraz homilię wygłosi Jego Eminencja Kardynał Zenon Grocholewski.
Po mszy świętej, w sali konferencyjnej Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się", nastąpi uroczyste wręczenie dyplomu doktora honoris causa kard. Zenonowi Grocholewskiemu, emerytowanemu prefektowi Kongregacji Edukacji Katolickiej. Odbędzie się immatrykulacja studentów I roku, pracownicy UPJPII zostaną uhonorowani odznaczeniami i medalami.
Z uwagi na to, iż przeżywamy 10. rocznicę przemianowania Papieskiej Akademii Teologicznej w Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, zapraszam w sposób szczególny do dzielenia tych podniosłych i radosnych chwil ze wspólnotą akademicką UPJPII w Krakowie.

ks. prof. zw. dr hab. Wojciech Zyzak
rektor UPJPII

Tego dnia, o godz. 18.30 zapraszamy również do katedry wawelskiej na Koncert Jubileuszowy Nadzieja zawieść nie może.

W programie prapremiera utworów napisanych specjalnie na tę okazję - Missa Spei Sebastiana Szymańskiego oraz Ecce Sacerdos Magnus Dawida Kusza OP w wykonaniu Chóru Psalmodia i Orkiestry Passionart."

Źródło: Informacja Rzecznika prasowego UPJPII

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama