Łódź: szósta konferencja z cyklu "Wychowanie do samodzielności"

Są jeszcze wolne miejsca na konferencję dla rodziców, wychowawców, pedagogów i psychologów z cyklu "Wychowanie do samodzielności"

Szósta konferencja z cyklu "Wychowanie do samodzielności" będzie poświęcona tym razem problemowi komunikacji z dziećmi na temat seksualności. Temat ważny, trudny, a nawet kontrowersyjny. Konferencja ma być taką inspiracją do poszukiwań najlepszych metod rozmawiania z dziećmi o "tych sprawach"....

Konferencja adresowana jest głównie do rodziców, wychowawców i nauczycieli. Mimo strajków zarejestrowało się już 150 osób. Zarezerwowaliśmy dużo czasu na pytania i dyskusję. Na konferencji będą obecni Rzecznik Praw Dziecka oraz Łódzki Kurator Oświaty.

Są jeszcze wolne miejsca - rezerwacja na stronie www.rodzinna.lodz.pl

Szczegóły:

Miejsce: Uniwersytet Łódzki, Aula im. Wacława Szuberta przy ul. Lindleya 5  w Łodzi

Czas: czwartek, 25 kwietnia 2019 roku

Program:

9.30 Rejestracja uczestników, kawa

10.00 Rozpoczęcie konferencji, powitanie uczestników

10.05 Wystąpienie dr. Grzegorza Wierzchowskiego Łódzkiego Kuratora Oświaty

10.15 Wystąpienie mec. Mikołaja Pawlaka Rzecznika Praw Dziecka

10.30 Wychowanie do wolności

dr Karolina Kmiecik Jusięga - doktor pedagogiki, pracownik naukowy Katedry Nauk o Rodzinie Akademii Ignatianum w Krakowie. Autorka alternatywnego projektu profilaktycznego "Hipporelaks" w Gliwicach (edukacja zdrowotna z gimnastyką, kontakt z koniem z elementami woltyżerki, nauka pływania). Współpracuje ze Stowarzyszeniem Rozwoju Gminy Zielonki w ramach zintegrowanego programu profilaktyki uzależnień behawioralnych "Cuder" oraz Fundacją ARCHEZJA. Wspiera Kampanię Społeczną "Bądźmy poszukiwaczami autorytetów".

11.00 Jak rozmawiać z dziećmi o prawie

dr Błażej Kmieciak - doktor socjologii, pedagog specjalny, bioetyki, Dyrektor Centrum Bioetyki Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Adiunkt w Zakładzie Prawa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

11.30 Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności?

Karolina Hołownia - Prezes Fundacji "Warto", pedagog, edukator seksualny i doradca seksuologiczny, prowadzi fundację, która zajmuje się profilaktyką ryzykownych zachowań seksualnych, edukacją do relacji. Prowadzi zajęcia dla młodzieży, rodziców, nauczycieli oraz zajmuje się poradnictwem indywidualnym jak i dla par.

12.00 Międzypokoleniowe potyczki. Jak nie tracić energii i owocnie żyć.

Mariusz Kępka - psycholog, socjolog. Zajmuje się neurokognitywistyką i ekonomią behawioralną. Opracował własne metody coachingu oraz własny model rozwoju firm, prowadzi szkolenia i wdraża projekty rozwojowe dotyczące negocjacji, mapowania kompetencji kierowniczych i analizy danych pod kątem optymalizacji aktywności zawodowych.

12.30 Rodzice wobec zjawiska seksualizacji

Paweł Lewicki - psycholog rodzinny, trener i instruktor trenerów programu profilaktycznego Archipelag Skarbów. Specjalista w dziedzinie profilaktyki młodzieżowej i wspierania zachowań prozdrowotnych wśród młodzieży w oparciu o Model Profilaktyki Zintegrowanej. Twórca warsztatów psychologicznych dla dorosłych i młodzieży.

13.00 panel dyskusyjny z udziałem prelegentów

14.00 Zakończenie Konferencji - wydawanie zaświadczeń


Strona internetowa Konferencji

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao