Msza św. w intencji pokoju – 1 września w archikatedrze warszawskiej

Kard. Kazimierz Nycz w niedzielę 1 września o godz. 9.30 w archikatedrze warszawskiej odprawi Mszę św. w intencji pokoju na świecie.

Eucharystia będzie też uczczeniem pamięci ofiar II wojny światowej w 80. rocznicę jej wybuchu.

Msze święte w tych intencjach będą celebrowali biskupi diecezjalni we wszystkich katedrach w Polsce. Ponadto, w pozostałych kościołach wierni będą modlić się podczas niedzielnych Mszy za ofiary II wojny światowej i o pokój, odpowiadając w ten sposób na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

„Nie gaśnie bolesne wspomnienie II wojny światowej, jak dotąd największego i najbardziej tragicznego konfliktu w dziejach świata. II wojna światowa rozmiarem tragedii i liczbą ofiar dotknęła w sposób szczególny Polskę. Odpowiedzią Kościoła w Polsce musi być modlitwa o pokój, dlatego kard. Kazimierz Nycz zaprasza wszystkich diecezjan i mieszkańców stolicy na Mszę świętą do archikatedry warszawskiej w niedzielę o godz. 9.30, gdzie będziemy modlili się o pokój – mówi rzecznik metropolity warszawskiego ks. Przemysław Śliwiński.

Jednocześnie podkreśla, że „będzie to modlitwa na wspomnienie przeszłości, tragicznych chwil historii, ale przede wszystkim modlitwa nakierowana na przyszłość, żeby prawdziwy pokój, który – jak wierzymy – w sercach ludzkich może zaszczepić tylko Bóg, uchronił nas wszystkich, a szczególnie rządzących państwami, przed najtragiczniejszymi i zawsze złymi konfrontacjami i konfliktami zbrojnymi”.

Eucharystia w intencji pokoju na świecie zostanie też odprawiona o godz. 13.00 w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. Dokładnie przed rokiem, 1 września 2018 r., sanktuarium maryjne w Niepokalanowie zostało ogłoszone ósmym na świecie Centrum Modlitwy o Pokój. Jego sercem jest kaplica wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu – Kaplica Pokoju, do której ołtarz zaprojektowali artyści z pracowni Mariusza i Kamila Drapikowskich.

Dzień wcześniej, w sobotę 31 sierpnia o godz. 20.00 w Niepokalanowie zostanie zaprezentowane „Oratorium dla Pokoju”. Na koncert złoży się 11 utworów skomponowanych przez franciszkanina o. Grzegorza Kwietnia OFMConv, autora m.in. hymnu tegorocznej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej na Jasną Górę. Wystąpi zespół wokalny Miriam z towarzyszeniem  instrumentalistów, pod batutą o. Andrzeja Sąsiadka OFMConv., proboszcza niepokalanowskiej parafii.

źródło: Ks. Przemysław Śliwiński, Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej, archwwa.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama