Wielkie święto muzyki organowej w Gliwicach!

Już w najbliższą niedzielę 26 maja, rozpocznie się w Gliwicach jubileuszowy XXX Międzynarodowy Festiwal "Dni Muzyki Organowej"!

Organizatorzy Festiwalu z prawdziwą radością, już po raz trzydziesty, zapraszają do udziału we wszystkich wydarzeniach Międzynarodowego Festiwalu Dni Muzyki Organowej w Gliwicach. 

W niedzielę 26 maja w kościele Wszystkich Świętych odbędzie się koncert inauguracyjny, który wypełni dawna muzyka polska w wykonaniu wrocławskiego zespołu Ars Cantus. W kolejnych dniach będziemy mogli wysłuchać recitali organowych uznanych europejskich wirtuozów takich jak Józef Serafin, Wolfgang Capek, Ulrik Spang-Hanssen, Felix Pachlatko i Istvan Ella. Nie zabraknie w programie bardzo cenionej przez sympatyków Festiwalu Wycieczki Szlakiem Organów Górnego Śląska, którą tradycyjnie poprowadzi prof. Julian Gembalski z Katowic, a także koncertów promocyjnych: studentów Akademii Muzycznej z Katowic oraz uczniów klas organów Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II Stopnia w Gliwicach.

Festiwal oficjalnie zakończy koncert kantatowo-oratoryjny, podczas którego będzie nam dane wsłuchać się w dziękczynne Te Deum laudamus, czy wirtuozowski, koloraturowy motet Exultate, Jubilate W.A. Mozarta w wykonaniu  stałych gości Festiwalu – Śląskiej Orkiestry Kameralnej i Chóru Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego pod dyrekcją Jarosława Wolanina oraz kwartetu solistów wraz z jednym z najwybitniejszych polskich sopranów - Bożeną Harasimowicz na czele.

Szczegóły dotyczące wydarzeń festiwalowych dostępne są na stronie internetowej Festiwalu: dmo.gliwice.pl oraz profilu Facebook'owym.

Serdecznie zapraszamy!

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama