Szkoła Duchowości Schumana - kolejny wykład 14 listopada o 18:00

Instytut Myśli Schumana zaprasza na kolejny wykład Szkoły Duchowości Schumana. 14 listopada o godz. 18 wygłosi go o. Jacek Gniadek, misjonarz werbista, doktor teologii moralnej UKSW. Wydarzenie będzie dostępne online.

Od trzech miesięcy każdego 14 dnia miesiąca o godz. 18:00 odbywa się Szkoła Duchowości Schumana. Tym razem spotkanie odbędzie się internetowo. Można wziąć udział w zajęciach szkoły na platformie MS Teams. W tym celu prosimy przesłać zgłoszenie mailem na adres sekretariat@IMSchuman.com. Można też zajęcia oglądać na kanale Instytutu Myśli Schumana na YouTubie (tutaj>>)Tym razem zajęcia poprowadzi ojciec Jacek Gniadek, misjonarz werbista, doktor teologii moralnej UKSW. 

Sługa Boży Robert Schuman uważany za Ojca Założyciela Wspólnoty Węgla i Stali całe swoje życia oparł na wartościach chrześcijańskich. To właśnie jego głęboka wiara pozwoliła mu dokonać wielkiej rzeczy: pojednania narodów. W Szkole Duchowości Schumana chcemy się uczyć od niego takiego właśnie sposobu życia. Nie jest to nauka teoretyczna ani też bierne słuchanie wykładów. Wierzymy jako katolicy w obcowanie świętych, że Schuman żyje i ma nam wiele do przekazania. Chcemy Go poznawać jako żywą osobę i dzielić się ze sobą nawzajem tym doświadczeniem. Jesteśmy przekonani, że będzie to rozwijać naszą relację z Panem Bogiem na wzór duchowości Roberta Schumana.

Źródło: materiały prasowe / Instytut Myśli Schumana

Kanał Instytutu Myśli Schumana na YouTubie

« 1 »

reklama

reklama

reklama