Naszym powołaniem jest Miłość!

W Sercu Kościoła, naszej Matki, bądźmy Miłością, by zarażać nią wszystkich ludzi, których spotkamy na ścieżkach naszego życia.

Kochani!

Pan Jezus, chcąc być z nami szczery, odkrywa dzisiaj przed nami prawdę o sobie – ukazuje siebie, jako tego, który jest jednocześnie z tego świata i nie z tego świata. Trudne to jest do zrozumienia, ale spokojnie, bo tego nie rozumieli też Żydzi, którzy oczekiwali Mesjasza, i tego również dziś nie rozumie wielu ludzi. Pan Jezus jest jednym z nas, ale też jednocześnie jest kimś zupełnie nieznanym i innym od nas!

Zadanie, które stoi przed nami, jeśli chcemy stać się prawdziwymi uczniami Pana Jezusa, jest takie, że trzeba to jakoś w sobie pogodzić, że trzeba to przyjąć do wiadomości i starać się zawsze o tym pamiętać. Przecież dobrze o tym wiecie, i na pewno tego doświadczacie, że Pan Jezus co rusz zaskakuje nas swoją bliskością względem nas, że On jest taki ludzki. Ale za chwilę też zaskakuje nas swoją odmiennością, swoją boskością, czyli tym, że jest "nie z tego świata".

Trzeba nauczyć się w tym orientować, kiedy jest to, a kiedy tamto. A to nie jest nawet wcale takie trudne. A wszystko to wzięło się stąd, że "Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek stał się Bogiem" – jak powiadał św. Bazyli. Wszystko to ma służyć temu, abyśmy i my stali się "nie z tego świata" – bo święty, to znaczy inny, ktoś nie z tego świata… A żeby stać się świętym – to wszystko czego potrzebujemy to Miłość. Aby stać się Bogiem – musimy stać się Miłością, bo Bóg jest Miłością, a my jesteśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo. Zatem kochani, uniesieni po tych rekolekcjach szałem radości, zawołajmy za świętą Tereską od Dzieciątka Jezus, że nareszcie znaleźliśmy nasze powołanie:

NASZYM POWOŁANIEM JEST MIŁOŚĆ!

W Sercu Kościoła, naszej Matki, bądźmy Miłością… by zarażać nią wszystkich ludzi, których spotkamy na ścieżkach naszego życia – wtedy nasze marzenia o zbawieniu, czyli życiu wiecznym w obecności Boga, pośród licznych naszych przyjaciół zostaną spełnione! Amen.

Napisane na 16 marca 2018 r. Piątek, Rok B, II. Homilia na zakończenie rekolekcji dla młodzieży.
Do czytań: Mdr 2, 1a. 12-22 | Ps 134 (33), 17-18. 19-20. 21 i 23 | J 7, 1-2. 10. 25-30

opr. ac/ac

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama