Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jean Monbourguette

Pokochać na nowo

ISBN: 978-83-60703-15-1

wyd.: Wydawnictwo SALWATOR 2007

PRZYKŁADY OSÓB, KTÓRE ODNALAZŁY SENS W SWOJEJ TRAGEDII

Rozwiedziony mężczyzna: "Dopiero wówczas, gdy nasze małżeństwo się rozpadło, uświadomiłem sobie, jak bardzo byłem zależny emocjonalnie od swojej byłej żony i jak bardzo byłem wobec niej wymagający. Teraz, z pomocą psychologa, staram się osiągnąć większą autonomię".

Kobieta, która przy porodzie straciła dziecko: "Wiem, że moja strata nie była daremna. Postanowiłam oddać moje maleństwo do adopcji przyjaciółce, która umarła pogrążona w żalu, że nie miała dzieci. Teraz wiem, że moje dziecko ma w niebie matkę, a moja przyjaciółka może zaopiekować się swoim adoptowanym dzieckiem".

Profesor, który przeżył emocjonalne rozstanie: "Założyłem stowarzyszenie dla osób, które doświadczyły niepowodzenia w małżeństwie lub innej bliskiej relacji. Zanim sam nie przeżyłem rozstania, nie potrafiłem w pełni zrozumieć ludzi, którym chcę pomagać".

Pracownica hospicjum: "Po poronieniu odczułam potrzebę pomocy umierającym. Śmierć w moim życiu przygotowała mnie do nowej misji. Teraz pomagam umierającym ludziom rodzić się do życia wiecznego".

Matka, która w wypadku straciła dziewiętnastoletniego syna: "Zrozumiałam wiadomość, jaką mój syn nagrał na moje urodziny, zanim zginął. Powiedział: «Dziękuję, że zawsze umiesz przebaczyć». Te słowa natchnęły mnie do pracy wśród młodzieży, ponieważ czuję, że moja rola na ziemi polega na tym, aby przebaczać".

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: śmierć cierpienie czas niewierność zdrada rozwód separacja wsparcie opuszczenie strata osamotnienie żałoba utrata stadia żałoby sens tragedii nadawanie sensu
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W