Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Dieter-W. Allhoff, Waltraud Allhoff

SZTUKA PRZEKONYWANIA DO WŁASNYCH RACJI

Retoryka i komunikacja

ISBN: 978-83-7505-077-6

wyd.: WAM 2008


WPROWADZENIE

Wykształcenie retoryczne to nie ujednolicone zachowania językowe, ale różnorodna podstawa, pozwalająca na zachowanie komunikacyjne adekwatne do sytuacji i własnej osobowości.

Wykształcenie retoryczne niezmiennie ma za cel ulepszenie komunikacji międzyludzkiej, odnosi się to zarówno do prezentacji, jak moderacji, do przemówienia, jak rozmowy.

Stąd tytuł książki — „Retoryka i komunikacja”.

Cel retoryki stosowanej to zagwarantowanie — w teorii i w praktyce — komunikacyjnego sukcesu oraz usuwanie ewentualnych zahamowań w mówieniu:

Jest adresowana do wszystkich, którzy chcą pracować nad własną retoryką i komunikacją, biorą udział w takim seminarium bądź mają taki zamiar.

Udział w seminarium to najlepsza baza dla świadomej i krytycznej kontroli własnych zachowań w rozmowie i podczas przemawiania oraz — w miarę potrzeby — punkt wyjścia dla ulepszania takich zachowań. Niezależnie od udziału w takim seminarium zawarte w tej książce informacje i — jeszcze bardziej — ćwiczenia oraz wyczerpujące wskazania dotyczące literatury pozwalają szerzej spojrzeć na temat i umożliwiają permanentne ulepszanie własnej komunikacji w tej dziedzinie.

Serdeczne podziękowania należą się koleżankom i kolegom, współpracownikom, których uwagi i sugestie miały duży wpływ na nowe wydanie książki, szczególne słowa podziękowania za aktywną współpracę należą się dr Brigitte D. Teuchert, Hannelore R. Philipp M.A. i Nicole Ruby M.A.

Regensburg, sierpień 2006
Dieter-W. i Waltraud Allhoff

dalej >>

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: porozumienie retoryka rozmowa dyskusja komunikacja argumenty zachowanie komunikacyjne wyrażanie własnych myśli swobodna wypowiedź

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W