Jak wydać dobrze pieniądze, żeby nam się to zwróciło?

Kupując odzież z wełny owczej, nie tylko chronimy się przed zimnem, ale inwestujemy we własne zdrowie

Jest na to rada. Można zakupić odzież, która na rynku polskim jest nowością. Są to podkoszulki z wykorzystaniem wełny z owiec australijskich. Kupując taki podkoszulek, inwestujemy we własne zdrowie. Nosząc wełniany podkoszulek nie marzniemy. Wiemy, że wełna która została wykorzystana do jego uszycia ma wiele właściwości zdrowotnych.

W Nowym Sączu powstał innowacyjny produkt, który korzystnie wpływa na zdrowie. Jest to podkoszulek wyprodukowany przez Firmę Woolmed. Producent podkoszulków pomaga ludziom zadbać o zdrowie. Wełna z owiec australijskich rasy Merynos, która została wykorzystana do uszycia podkoszulka, ma wiele właściwości zdrowotnych.

Według opinii doktora Marka Gwiżdża, specjalisty chorób wewnętrznych, odzież z naturalnej wełny nie podrażnia skóry, ma działanie antyalergiczne, hamuje rozwój roztoczy, eliminuje jony dodatnie (szkodliwe dla organizmu) zastępując je jonami ujemnymi, dzięki czemu posiada właściwości łagodzące bóle stawów, mięśni, kręgosłupa oraz nerwobóle. Pomaga przy dolegliwościach reumatycznych i zapaleniu stawów, posiada właściwości bakteriobójcze, antystatyczne, zabezpiecza przed promieniowaniem UV, pobudza zakończenia nerwowe i powoduje lepsze krążenie krwi.

Podkoszulki uszyte są w taki sposób, że z przodu jest delikatna bawełna, a z tyłu na plecach naturalna wełna. Takie połączenie podkreśla unikatowość podkoszulka. Należy wskazać, że pomiędzy mięśniami znajduje się szkielet włókien powięziowych. W przypadku ciepła z tyłu włókna te rozluźniają się dając uczucie relaksu, natomiast z przodu na skutek schłodzenia utwardzają się, co daje podporę dla mięśni brzucha, które odgrywają istotną rolę w stabilizacji kręgosłupa.

Zdaniem Artura Pawłowskiego, mgr. fizjoterapii, gdy nosimy taki podkoszulek chronimy kręgosłup przed zmianami temperatury i nie dopuszczamy do jego wychłodzenia.

Wełna owcza przeciwdziała również nadmiernemu poceniu się usuwając nieprzyjemny zapach potu. Dzięki lanolinie zawartej w owczej wełnie zwiększa się odporność organizmu na wilgotność i wychłodzenia. Lanolina jest to tłuszcz naturalnie wytwarzany przez ciało owcy, zwany też zwierzęcym woskiem. To właśnie dzięki niej produkty wykonane z wełny owczej są hipoalergiczne, gdyż wykazuje ona działanie antybakteryjne, a we włóknach nie zagnieżdżają się roztocza ani grzyby. Wpływa na to budowa samych włókien, oraz zdolność do samooczyszczania. To ważna wiadomość dla alergików, którzy bezpiecznie mogą nosić wełniane ubrania.

Największe w Polsce badanie dotyczące alergii przeprowadzone przez pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wykazało, że na alergię cierpi nawet do 40% badanych. Połowa z nich to mieszkańcy dużych miast. Głównym czynnikiem jest zanieczyszczenie środowiska, które w wielkich ośrodkach miejskich jest na znacznie wyższym poziomie. Naukowcy przez trzy lata przebadali ponad 22 tysiące Polek i Polaków. Celem badania było oszacowanie, ile osób w naszym kraju cierpi na alergię.

Jak dbać o taki podkoszulek? W zupełności wystarczy krótka, lekka przepierka w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego płynu przeznaczonego do prania wełny, który zawiera lanolinę. Zawartość lanoliny działa tak, jak odżywczy balsam działa na skórę człowieka. Woda powinna być zimna lub, co najwyżej letnia (nie więcej niż 30°C). Wełna nie lubi długiego moczenia; zbyt długie trzymanie jej w wodzie może powodować kurczenie się włókien. Koszulkę z wełny owczej wystarczy prać w rękach unikając przy tym silnego pocierania materiału i delikatnie go wyciskać. Suszyć rozłożoną na równej powierzchni (np. rozłożoną na ręczniku) w przewiewnym miejscu. Z dala od źródeł ciepła (nie układać na kaloryferze).

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia koszulki Woolmed to doskonały pomysł na prezent. Jednocześnie sprawimy radość naszym bliskim oraz zadbamy o ich zdrowie i lepsze samopoczucie na co dzień. Oryginalny i praktyczny prezent dla naszych najbliższych. Więcej informacji na: https://www.woolmed.pl/dlaczego-woolmed

Artykuł sponsorowany. Opr. iz

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama