Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Willi Hofsümmer

229 krótkich opowiadań

Czas postu / Męka Pańska

POMOC

Pewnego dnia biskup Ammonas przybył do wioski, której mieszkańcy byli bardzo wzburzeni, ponieważ mnich, który mieszka na górze, przyjmuje kobietę. Mnich ten już od dawna miał złą sławę. Mieszkańcy zasypali biskupa skargami: "teraz tutaj jesteś, teraz musisz zakończyć tę sprawę. Przecież to straszne i niewyobrażalne, co dzieje się na tej górze". A więc stary biskup wspina się pod górę, a wszyscy mieszkańcy idą za nim.

Kiedy mnich zobaczył tych nadchodzących ludzi, wpadł w panikę i nie zastanawiając się długo, schował kobietę do beczki. Ammonas jako pierwszy dotarł do mnicha, natychmiast rozpoznał sytuację, dlatego też siadł na beczce. Potem kiwnął dłonią w stronę mieszkańców wioski i powiedział do nich: "szukajcie teraz tej kobiety, przeszukajcie wszystko!"

Kiedy nic nie znaleźli, rzekł do nich: "a teraz klęknijcie i proście Boga o przebaczenie, bo tak źle mówiliście o waszym bracie".

Kiedy wszyscy wyszli, by powrócić do swoich domostw, wziął on mnicha za rękę i powiedział: "uważaj na siebie bracie!"


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: opowiadania post katecheza przykład przebaczenie oskarżenie Willi Hoffsümmer
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W