Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Edycja Świętego Pawła

Ewangelia 2012

Droga, Prawda, Życie

ISBN: 978-83-7424-990-4
wyd.: Edycja Świętego Pawła,
www.: www.edycja.pl 2007
Częstochowa

Fragment książki
dostępny
na naszych stronach:


STYCZEŃ 2012

1.

Łk 2, 16-21

 

Pasterze poszli szybko do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę leżące w żłobie. A gdy Je zobaczyli, opowiadali, co im zostało objawione o tym Chłopcu. Wszyscy, którzy to usłyszeli, dziwili się temu, co pasterze im mówili. A Maryja zachowywała wszystkie te słowa i rozważała je w swoim sercu. Pasterze wrócili, chwaląc i wysławiając Boga za wszystko, co usłyszeli i zobaczyli, zgodnie z tym, co im zostało oznajmione. Gdy minęło osiem dni, obrzezano Chłopca i nadano Mu imię Jezus, którym nazwał Go anioł jeszcze przed Jego poczęciem.

 

Pasterze

Wydaje się nam, że życie pasterzy jest swoistą sielanką. Jest to jednak obraz pozorny. Pasterz szuka nowych pastwisk i źródła wody, zwraca uwagę na zachowanie owiec, rozpoznaje choroby, a w nocy strzeże stada przed drapieżnikami. Sam na czas wypasu musi zamienić dom na pasterski szałas.

Pasterze z Ewangelii udali się do Betlejem. To oni mieli pierwsze objawienie o tym dziecku. Podzielili się jego treścią, gdy dotarli do stajni. Opowiadali o tym, co im zostało objawione i co widzieli. Wrócili do swoich stad, ale treścią ich życia nie były już tylko owce, ale narodzone w Betlejem niemowlę.

 

Boże, nasz Ojcze, dziękujemy za dar Syna Jezusa Chrystusa dla naszego zbawienia. Ty dałeś Go nam jako Dobrego Pasterza, który nigdy nas nie opuszcza. Spraw, abyśmy słuchali Jego głosu i wypełniali Jego słowa.

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Ewangelia Betlejem pasterze rozważania 1 stycznia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W