Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Miłość żyje drobiazgami

Justyna Kapłańska

Miłość w sentencjach

Miłość w sentencjach - foto
Autor/źródło: Pixabay, MabelAmber

„Miłość żyje drobiazgami” to niewielka książeczka o wielkiej sprawie. W sam raz dla zakochanych.

Książka stanowi wybór myśli na temat miłości. Cytaty zostały umieszczone wśród pięknych fotografii i grafiki, co sprawia, że automatycznie przykuwają wzrok. Do tego mały format i twarda oprawa – wszystko to sprawia, że zbiór jest wspaniałym pomysłem na prezent. Będzie miłą niespodzianką dla zakochanych, narzeczonych, małżonków, przyjaciół i… każdego tego, komu miłość chcemy wyrazić, ofiarować lub jej życzyć.

Wśród cytowanych postaci pojawiają się przedstawiciele różnych epok i zawodów – literaci, filozofowie, teolodzy, święci. I choć całość obejmuje sporą rozpiętość autorów, widać, że pani Małgorzata Sękalska – która dokonała wyboru i opracowania zbioru – ma swoich ulubieńców. Często powołuje się na błogosławioną Elżbietę od Trójcy Świętej, świętą Teresę Wielką czy świętą Teresę od Dzieciątka Jezus.

Wbrew tytułowi, książka nie skupia się tylko na drobiazgach budujących miłość w codzienności, lecz ukazuje ją w szerszej i głębszej perspektywie. Jest tutaj między innymi „pełnym przygody zdobywaniem”, „źródłem siły”, „aktywną siłą w człowieku”, „kluczem, który otwiera drzwi do najwyższej rzeczywistości”, ratunkiem dla zmęczonej duszy czy specyficznym sposobem patrzenia na drugiego człowieka. Jest także oczywiście źródłem ludzkiego życia, jego sensem i celem, zwłaszcza z teologicznego punktu widzenia.

Książka zawiera też szereg wskazań, jaka powinna być miłość, jak nią żyć, co jest jej specyfiką i jakie owoce przynosi w ludzkim sercu. Kontakt z tym wyborem myśli to prawdziwa przyjemność, a zarazem okazja do przypomnienia sobie o tej największej i najpiękniejszej z cnót.

Książka "Miłość żyje drobiazgami. Najpiękniejsze myśli o miłości", Wydawnictwo M jest >>TUTAJ<<


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: miłość rozważanie sentencje prezent drobiazgi

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W