Opoka - Portal katolicki
opoka.news
PekaoStanisław Przepierski OP (oprac.)

Modlitwy o pokójISBN: 978-83-7502-479-1
Format: 80 x 120 mm
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 80
Rodzaj okładki: miękka


Modlitwa, a także post w intencji pokoju są sprawdzonym, biblijnym i niezastąpionym środkiem duchowym, uwalniającym od wszelkiego zła. Pokój jest wielkim darem Chrystusa.Fragment książki:

Wstęp

o. Stanisław Przepierski OP

Modlitwa, a także post w intencji pokoju są sprawdzonym, biblijnym i niezastąpionym środkiem duchowym, uwalniającym od wszelkiego zła. Pokój jest wielkim darem Chrystusa. On pragnie być dla nas Emmanuelem – Bogiem z nami, Księciem Pokoju. Wspomnijmy, jak przekonywał św. Faustynę: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego” (Dzienniczek, 300). Również mocno i wciąż aktualnie brzmi fatimskie wezwanie Maryi do modlitwy, wskazujące źródła pokoju.

Trzydzieści lat temu (25 marca 1984) św. Jan Paweł II ofiarował Rosję i świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie zapomnijmy jego dramatycznego wołania. Odpowiedzmy na nie, podejmując żarliwą modlitwę, przede wszystkim różańcową, o pokój na świecie – na Ukrainie i w innych miejscach zogniskowanego napięcia i bólu. Ofiarujmy Rosję i inne narody Maryi, Królowej Pokoju. Pomocą niech będą teksty zamieszczone w niniejszej książeczce, mające wspierać tworzenie wspólnot serc zatroskanych o pełen Bożej łaski kształt współczesnego świata.

opr. aś/aś 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój modlitwa post świat dar Jezus modlitwa o pokój

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W