Kilka myśli o Eucharystii - Aż do skończenia świata

Wybrała i opracowała Aleksandra Iwanowska (fragmenty myśli wybranych)

Kilka myśli o Eucharystii - Aż do skończenia świata

Ks. Jan Twardowski

Kilka myśli o Eucharystii

ISBN: ISBN 978-83-7516-481-1
Wydawnictwo Święty Wojciech 2012


Wybrane fragmenty
PONAD ROZUM
CIAŁO I KREW
UMYWAĆ NOGI
AŻ DO SKOŃCZENIA ŚWIATA

AŻ DO SKOŃCZENIA ŚWIATA

Kilka myśli o Eucharystii - Aż do skończenia świata

 źródło: photogenica.pl

Przed dwoma tysiącami lat w Wielki Czwartek nie było tłumów, które mogłyby śpiewać: „Przed tak Wielkim Panem Jezusem upadamy na twarze...”. Najświętszy Sakrament powstał wtedy, kiedy Jezus wydawał się mały, słaby, opuszczony i pokonany, kiedy mówił o swojej samotności i o tym, że przyjdzie czas, w którym wszyscy pouciekają od Niego i zostawią Go samego, kiedy polecał Panu Bogu samotność innych, kiedy mówił o zdradzie przyjaciela, który porani Jego Serce, kiedy mówił o śmierci (a śmierć czyni ludzi sierotami).

Chrystus wszystkim samotnym ludziom pozostawił swoją wieczną Obecność na świecie, aż do skończenia świata. Miłosierna Obecność Jezusa, którego nie widzimy, a który JEST.

Jego miłosierna Obecność przemienia nas i sprawia, że kościół nie jest pustym domem, ale domem, w którym stale Ktoś czuwa i jest przy nas. Do kościoła można przyjść i poczuć na swojej głowie niewidzialną dłoń Jezusa, dostrzec niewidzialne oczy, które patrzą na nas i pomagają nam żyć.

Niewidzialna Obecność jest pokarmem dla słabych, opuszczonych, osieroconych, wszystkich będących w godzinie próby i trudności.

opr. ab/ab

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama