Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Ks. Jan Twardowski

Kilka myśli o Eucharystii

ISBN: ISBN 978-83-7516-481-1
Wydawnictwo Święty Wojciech 2012


Wybrane fragmenty
PONAD ROZUM
CIAŁO I KREW
UMYWAĆ NOGI
AŻ DO SKOŃCZENIA ŚWIATA


AŻ DO SKOŃCZENIA ŚWIATA

 źródło: photogenica.pl

Przed dwoma tysiącami lat w Wielki Czwartek nie było tłumów, które mogłyby śpiewać: „Przed tak Wielkim Panem Jezusem upadamy na twarze...”. Najświętszy Sakrament powstał wtedy, kiedy Jezus wydawał się mały, słaby, opuszczony i pokonany, kiedy mówił o swojej samotności i o tym, że przyjdzie czas, w którym wszyscy pouciekają od Niego i zostawią Go samego, kiedy polecał Panu Bogu samotność innych, kiedy mówił o zdradzie przyjaciela, który porani Jego Serce, kiedy mówił o śmierci (a śmierć czyni ludzi sierotami).

Chrystus wszystkim samotnym ludziom pozostawił swoją wieczną Obecność na świecie, aż do skończenia świata. Miłosierna Obecność Jezusa, którego nie widzimy, a który JEST.

Jego miłosierna Obecność przemienia nas i sprawia, że kościół nie jest pustym domem, ale domem, w którym stale Ktoś czuwa i jest przy nas. Do kościoła można przyjść i poczuć na swojej głowie niewidzialną dłoń Jezusa, dostrzec niewidzialne oczy, które patrzą na nas i pomagają nam żyć.

Niewidzialna Obecność jest pokarmem dla słabych, opuszczonych, osieroconych, wszystkich będących w godzinie próby i trudności.opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Msza święta Eucharystia komunia święta ciało krew Wielki Czwartek Tajemnica Eucharystii

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W