Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Natuzza Evolo. Rozmawiałam z aniołami i zmarłymi

Aleksandra Bonk

Wywyższona prostota

Wywyższona prostota - foto
Autor/źródło: Pixabay, Gastonprz

Zaproszenie do poznania niezwykłej, fascynującej, a jednocześnie prostej i pokornej kobiety jaką była Natuzza Evolo, którą z sobie tylko wiadomych powodów Bóg wybrał do swojego dzieła

Sięgając po książkę autorstwa Renzo Allegriego, byłam pełna oczekiwań, ponieważ opisywana przez niego postać Natuzzy Evolo nie była mi obca. Rodziło się we mnie wiele pytań. Zastanawiałam się, czy można dowiedzieć się z niej czegoś nowego, czy ta publikacja może być interesująca jeśli czytelnik zna historię życia bohaterki? Ulegnięcie tym wątpliwościom byłoby dużym błędem i rezygnacją z doskonałej lektury.

Książka o intrygującym tytule „Rozmawiałam z aniołami i zmarłymi” to zaproszenie do poznania niezwykłej, fascynującej, a jednocześnie prostej i pokornej kobiety jaką była Natuzza Evolo, którą z sobie tylko wiadomych powodów Bóg wybrał do swojego dzieła. Rodowitej Włoszce już od najmłodszych lat towarzyszyły niezwykłe zjawiska. Na początku dziewczynie trudno było się z nimi pogodzić. Spotykające ją wydarzenia budziły w niej lęk i obawę. Otaczający kobietę ludzie uważali ją za chorą. Nie potrafili zrozumieć jej zachowań, wypowiedzi i myśli. Jednak z czasem zjawiska dotykające Natuzzę stały się fenomenem, który sprawił, że do końca swojego życia każdy swój dzień poświęcała ona na spotkania z ludźmi pragnącymi rozmowy, pocieszenia i pomocy. Za jej pośrednictwem wiele osób cierpiących z powodu śmierci swych bliskich, mogło ukoić swój ból i usłyszeć od swego zmarłego wiele życiowych wskazówek. Historię opisane w książce wzruszają, zachwycają, ale przede wszystkim sprawiają, że człowiek zaczyna zastanawiać się nad tym, co w życiu najważniejsze.

Publikacja dziennikarza Renzo Allegriego nie jest zwykłą książką biograficzną. To zbiór niepublikowanych do tej pory świadectw uzyskanych podczas rozmów z Natuzzą oraz mieszkańcami lokalnej społeczności. To również opis kilkunastoletniej przyjacielskiej relacji, którą Allegri nawiązał z bohaterką swej książki podczas częstych spotkań. Użyty w publikacji prosty i lekki dziennikarski język w połączeniu z opisanymi w niej wydarzeniami sprawia, że trudno się od niej oderwać. Jej subiektywny charakter nadaje smaku opisywanym historiom, a dzięki dokładnym opisom miejsc, postaci i uczuć rozmówców czytelnik może poczuć się tak, jakby podczas wywiadu wraz z autorem przebywał w jednym pomieszczeniu. To pozycja godna uwagi podczas tworzenia jesiennej listy lektur.

Jest to recenzja książki: Allegri Renzo, "Natuzza Evolo. Rozmawiałam z aniołami i zmarłymi", Bratni Zew


opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: mistycyzm Anioł zmarły Natuzza Evolo dusze
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W