Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Agnieszka Ścibik

Wielka moc różańca!

Recenzja książki „Różaniec z papieżem Franciszkiem”, Wydawnictwo M


„Różaniec z papieżem Franciszkiem” to niewielka książeczka o bogatej treści. To zbiór różnorakich wypowiedzi papieża na temat tajemnic różańca. Znajdziemy tu rozważanie czterech części tej modlitwy, zawierających dwadzieścia tajemnic. Książeczka może być szczególnie przydatna w prowadzeniu różańca w parafii. Są w niej zawarte m.in. fragmenty z homilii papieskich, katechez, czy też fragmenty z encykliki „Lumen fidei”.

Zanim jednak wgłębimy się w czytanie rozważań do poszczególnych tajemnic, natkniemy się już na samym początku na przepiękne świadectwo papieża Franciszka na temat tego, dlaczego odmawia codziennie cały różaniec. Są to słowa opublikowane we włoskim miesięczniku „30 Giorni”. Franciszek twierdzi, że pociągnęło go świadectwo bł. Jana Pawła II: „On był z przodu, na kolanach. Widziałem go od tyłu i stopniowo pogrążałem się w modlitwie. Modliłem się pośród ludu Bożego pod przewodnictwem naszego Pasterza. Kiedy spojrzałem na Papieża, przyszła chwila rozproszenia. Jego pobożność była świadectwem. Wyobraziłem go sobie jako młodego kapłana, seminarzystę, poetę, robotnika, dziecko w Wadowicach w tej samej pozycji co teraz, odmawiającego „zdrowaśki” jedna po drugiej. (...) Zdałem sobie sprawę z prawdziwego znaczenia słów, jakie Matka Boża z Guadalupe skierowała do św. Juana Diego: „Nie lękaj się, czyż nie jestem twoją Matką?”. Zrozumiałem obecność Maryi w życiu Papieża. Od tej chwili odmawiam codziennie 15 tajemnic różańca”.

Niech to świadectwo pociągnie i nas do tej cudownej modlitwy kontemplacyjnej o wielkiej wstawienniczej mocy. Z racji różnych powołań i obowiązków, wielu z nas nie jest być może w stanie odmawiać codziennie całego różańca jak papież, jednak „10-tkę” dziennie na pewno jesteśmy w stanie się pomodlić. Warto uczynić to stałą praktyką.opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa Jan Paweł II różaniec Franciszek Franciszek I
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W