Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Józef Augustyn SJ

KAZANIE NA GÓRZE

Rozważania rekolekcyjne oparte na Ćwiczeniach duchownych św. Ignacego Loyoli. Synteza

ISBN: 978-83-7505-924-3
wyd.: Wydawnictwo WAM 2013

Wybrane fragmenty
Nigdy nikt nie przemawiał tak jak ten człowiek
Słowo Jezusa odbiciem jego życia
Kazanie na górze drogą naśladowania Jezusa
Ukorzenie się przed Jezusem
Fascynacja Jezusem i jego nauką


NIGDY NIKT NIE PRZEMAWIAŁ TAK JAK TEN CZŁOWIEK

Niektórzy chcieli Go nawet pojmać, lecz nikt nie podniósł na Niego ręki.

Wrócili więc strażnicy do arcykapłanów i faryzeuszów, a ci rzekli do nich: Czemu go nie pojmaliście? Strażnicy odpowiedzieli: „Nigdy jeszcze nikt tak nie przemawiał jak ten człowiek”. Odpowiedzieli im faryzeusze: „Czyż i wy daliście się zwieść? Czy ktoś ze zwierzchników lub faryzeuszów uwierzył w niego? A ten tłum, który nie zna Prawa, jest przeklęty” (J 7, 44-49).

 źródło: photogenica

Modlitwa przygotowawcza : „Prosić Boga, Pana naszego, aby wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały Jego Boskiego Majestatu”1.

Obraz do medytacji : W niniejszej medytacji odwołajmy się do obrazu Jezusa szczególnie nam bliskiego, obrazu, który ukazuje Jego piękno, prostotę i pokorę.

Prośba o owoc medytacji : Prośmy o łaskę uważnego i ofiarnego słuchania Kazania na Górze tak, by mogło ono odcisnąć się nie tylko w naszych umysłach i sercach, lecz przede wszystkim w naszym życiu codziennym. Módlmy się o zachwyt i fascynację Osobą i nauczaniem Jezusa, by dane nam było doświadczyć, że nigdy jeszcze nikt tak nie przemawiał jak ten człowiek inikt nie żył w taki sposób jak On.

1 Św. Ignacy Loyola, Ćwiczenia duchowne , Kraków 2002, 46. Dalej: Ćd.

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa rekolekcje medytacja Kazanie na Górze medytacja ignacjańska owoc medytacji
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W