Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Ciekawostki | Dvd,Mp3 | Ebiznes | Gry komputerowe | Internet | Kościół i Internet | Oprogramowanie | Sprzęt |

Osiem istotnych zmian

Office nie przeszedł poważnego zabiegu rekonstrukcyjnego - zmiany bardziej przypominają skromną operację plastyczną. Mimo to, interfejs użytkownika ma parę znaczących modyfikacji, tak samo jak funkcje ogólne pakietu, np. system pomocy czy program instalacyjny. Oto raport z nowości, poczynając od naszych ulubionych dodatków, a kończąc na tych, których z chęcią byśmy się pozbyli.

Ulepszone okna dialogowe Otwórz i Zapisz plik

ZMIANA. Okna dialogowe Otwórz i Zapisz plik oferują stylizowaną na przeglądarkę listę ostatnio używanych plików i folderów oraz możliwość zapisu i otwierania plików bezpośrednio z serwerów WWW, które używają rozszerzeń Microsoft FrontPage Server Extensions.

OCENA . Efektowne wykonanie.

Schowek na wiele elementów

ZMIANA. Schowek może zawierać do 12 pozycji jednocześnie, pozwala selektywnie wklejać dowolny element lub wszystkie do aplikacji. Nie działa jednak z Publisherem, FrontPage'em i PhotoDrawem.

OCENA. Opcja, którą chcielibyśmy mieć w samym Windows.

Poczta biurowa

ZMIANA. Ulepszona funkcja poczty e-mail umożliwia wysyłanie dokumentów w wersji HTML z poziomu aplikacji Office'a, tak więc adresaci nie muszą mieć odpowiednich programów, by je oglądać.

OCENA. Bardzo poręczna.

Automatyczna naprawa aplikacji

ZMIANA. Pakiet może naprawiać usunięte lub uszkodzone pliki aplikacji bez ponownego instalowania całego oprogramowania i związanych z tym kłopotów. Wymaga płyty CD-ROM Office'a albo odpowiednio skonfigurowanej instalacji sieciowej.

OCENA. Wygodne narzędzie, które pomaga szybko przywrócić komputer do stanu używalności.

Interfejs jednego dokumentu

ZMIANA. Tak jak przeglądarka WWW, aplikacje Office'a 2000 umieszczają kilka dokumentów w oddzielnych oknach - każdy z własnym przyciskiem na pasku zadań Windows. Funkcję tę można wyłączyć w większości aplikacji Office'a, ale nie w Wordzie.

OCENA. Może ułatwić przechodzenie z pliku do pliku, ale użytkownikom, którzy otwierają wiele dokumentów, pasek zadań będzie pękać w szwach.

Instalacja na życzenie

ZMIANA. Chcąc zaoszczędzić miejsce na dysku, możesz sprawić, że program uruchamiający Office'a nie będzie instalował pewnych funkcji, ale wyświetlał je w menu. Pakiet może je dodać momentalnie (z płyty CD-ROM lub odpowiednio skonfigurowanej sieci).

OCENA. Funkcja ta byłaby bardziej użyteczna, gdyby menu wskazywały, które pozycje rzeczywiście nie są zainstalowane.

System pomocy oparty na HTML

ZMIANA. Pomoc pojawia się w oknie podobnym do przeglądarki, które pokazuje się obok okna aplikacji Office'a, dzięki czemu widzisz oba naraz. Niesławny gadający spinacz biurowy i inne postacie Asystenta Office sš jeszcze bardziej rozrywkowo animowane i dają się wyłączyć.

OCENA. Skromna poprawa w porównaniu z systemem pomocy z Office'a 97, ale wersja beta pomocy była wyjątkowo powolna i nie zawsze działała prawidłowo.

Personalizowany system menu

ZMIANA. Menu pokazują tylko najczęściej używane pozycje; by zobaczyć pełen wybór, trzeba przytrzymać mysz. Gdy użyjesz jakiejś funkcji, jest ona dodawana do głównego zestawu.

OCENA. Personalizowane menu mają zmniejszyć bałagan w menu, ale w tym przypadku lekarstwo jest bardziej męczące od choroby, szczególnie dla użytkowników obeznanych ze starym (i nadal dostępnym) systemem menu. Weterani Office'a zapewne nie będą używać nowego rozwiązania.

Tekst pochodzi z artykułu "Czy warto kupić OFFICE 2000" opublikowanym w miesięczniku "PC World KOMPUTER" 5/2000 autorstwa Harry McCrachen, John Walkenback, Celeste Robinson, Paul Heltzel, pełny tekst w Internecie: www.pcworld.pl

opr. JU/PO

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: internet komputer Office Word Excel Oprogramowanie Biuro Aplikacja 2002
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W