Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Dokumenty KWK KEP

Komisja Wychowania Katolickiego KEP

Oświadczenie po spotkaniu z przedstawicielami MEN w dniu 6 listopada 2012 r.

Oświadczenie po spotkaniu z przedstawicielami MEN w dniu 6 listopada 2012 r.  - foto
Autor/źródło: MR, Monika Rybczyńska

W dniu 6 listopada 2012 r. w Warszawie spotkali się przedstawiciele Komisji Wychowania Katolickiego KEP oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Spotkanie to odbyło się w ramach zaplanowanego cyklu rozmów na temat nowelizacji Rozporządzenia MEN z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania, które budziło obawy co do dalszych losów nauczania religii w szkole.

W związku z docierającymi z wielu diecezji sygnałami wynikającymi z niejasności aktualnych przepisów oraz niekorzystnymi ich interpretacjami przez niektóre samorządy strona kościelna ponownie wyraziła swój niepokój na temat nauczania religii w szkole w przyszłości.

Przedstawiciele Kościoła po raz kolejny domagają się nowelizacji przepisów tego Rozporządzenia, aby nie budziły one najmniejszych wątpliwości. Przypomniano zapisy Rozporządzenia z 2002 r. odnoszące się do ramowego planu nauczania. Uznano je za wystarczająco czytelne i nie budzące żadnych obaw. W związku z tym strona kościelna zaproponowała ich przywrócenie w brzmieniu Rozporządzenia z 2002 r.

Obie strony uznały, że konieczne jest kolejne spotkanie w tej sprawie i odbędzie się ono na początku grudnia br.

Bp Marek Mendyk
Przewodniczący Komisji Wychowania KEP

opr. ab/ab

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: religia nauczanie religii religia w szkole MEN medytacja spowiedź rozgrzeszenie szkoły Ministerstwo Edukacji Narodowej przedszkola dokument KWK nowelizacja Rozporządzenia MEN
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W