Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Benedykt XVI

Po trzęsieniu ziemi na HaitiJego Ekscelencja Pan René Préval
Prezydent Republiki Haiti

Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznym trzęsieniu ziemi, które dotknęło Pana drogi Kraj, i pragnę zapewnić Jego Ekscelencję o moim głębokim współczuciu i żarliwej modlitwie za wszystkie osoby, które ucierpiały na skutek tej przerażającej katastrofy. Modlę się, aby Bóg przyjął do swego królestwa pokoju wszystkich, którzy stracili życie na skutek trzęsienia ziemi, i dał ukojenie ich rodzinom, z których wiele nie mogło godnie pogrzebać swoich drogich zmarłych. Proszę Boga, aby wszystkie serca napełnił duch solidarności, by spokój zapanował na ulicach, dzięki czemu wielkoduszna pomoc nadchodząca ze wszystkich krajów przyniesie ulgę wszystkim, a osoby, którym dzisiaj brakuje wszystkiego, doznają pokrzepienia, gdy dowiedzą się, że cała wspólnota międzynarodowa w konkretny sposób się nimi zajmuje.

Ogromnie cenię zaangażowanie wszystkich Haitańczyków i obcokrajowców, którzy niejednokrotnie z narażeniem własnego życia robią wszystko co możliwe, szukając i ratując pozostałych przy życiu, i dziękuję im z całego serca. Pragnę zapewnić Jego Ekscelencję, że Kościół katolicki poprzez swoje instytucje będzie wśród osób dotkniętych przez to nieszczęście — również wtedy, gdy opadną emocje — i w miarę swoich możliwości będzie im pomagał w odnalezieniu nadziei na przyszłość. Na znak głębokiej więzi z wszystkimi całej ludności Haiti, przeżywającej wielką próbę, z serca udzielam szczególnego Błogosławieństwa Apostolskiego.

Watykan, 16 stycznia 2010 r.

BENEDYKT XVI
Jego Ekscelencja Louis Kébreau
Arcybiskup Cap-Haitien
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Haiti

Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o straszliwym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło stolicę kraju, i pragnę zapewnić Jego Ekscelencję i wszystkich wiernych Kościoła haitańskiego, że duchowo jestem ze wszystkimi osobami, które ucierpiały na skutek tej katastrofy, i modlę się za nie gorąco. Proszę Boga, aby przyjął do swego królestwa pokoju wszystkich, którzy zginęli podczas trzęsienia ziemi, szczególnie Jego Ekscelencję Serge'a Miota, arcybiskupa Port-au-Prince, który podzielił los licznych wiernych, wśród których byli kapłani, osoby zakonne i klerycy. W tej chwili żałoby proszę Najświętszą Maryję Pannę Nieustającej Pomocy, aby jako czuła Matka tak pokierowała sercami, by miejsce odosobnienia i myślenia o sobie zajęła solidarność.

Składam wyrazy uznania za szybką mobilizację całej wspólnocie międzynarodowej, którą wzruszył los Haitańczyków, a także całemu Kościołowi, który przez swoje instytucje będzie uczestniczył w akcji ratowniczej i cierpliwej odbudowie zniszczonych obszarów.

Jako zadatku miłości i duchowego pokrzepienia z serca udzielam wszystkim pasterzom i wiernym Kościoła haitańskiego, przeżywającego wielką próbę, szczególnego Błogosławieństwa Apostolskiego.

Watykan, 16 stycznia 2010 r.

BENEDYKT XVI


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Solidarność trzęsienie ziemi pomoc humanitarna Haiti katastrofa naturalna Port-au-Prince Serge Miot
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W