Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Benedykt XVI

Przesłanie na rozpoczęcie igrzysk zimowych w KanadzieJego Ekscelencja J. Michael Miller
Arcybiskup Vancouveru

Z radością przyjąłem wiadomość, że XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie i X Paraolimpijskie Igrzyska Zimowe będą się odbywały w archidiecezji Vancouver i w diecezji Kamloops od 12 do 28 lutego 2010 r. Przesyłam serdeczne pozdrowienia Ekscelencji oraz bpowi Davidowi Monroe, życząc również wszystkiego najlepszego zawodnikom biorącym udział w olimpiadzie, organizatorom i licznym miejscowym wolontariuszom, którzy wielkodusznie współpracują w przygotowaniach do tego znaczącego wydarzenia międzynarodowego.

Ta ważna chwila dla zawodników i dla widzów pozwala mi przypomnieć, że «sport może (...) wnosić cenny wkład w pokojowe porozumienie między narodami oraz przyczyniać się do utrwalenia w świecie nowej cywilizacji miłości» (Jan Paweł ii, homilia, 29 października 2000 r., n. 2). Niech w świetle tych słów sport zawsze w zasadniczy sposób przyczynia się do budowania pokoju i przyjaźni między narodami i krajami. Doceniam także ekumeniczną inicjatywę More Than Gold, która ma zapewnić duchową i praktyczną opiekę nad przybyszami, uczestnikami i ochotnikami. Modlę się, ażeby osoby, które będą korzystały z tej posługi, zostały umocnione w miłości Boga i bliźniego.

W tym duchu z całego serca proszę Boga Wszechmogącego, by obficie pobłogosławił wszystkim, których zgromadziły XXI Zimowe Igrzyska Olimpijskie i X Paraolimpijskie Igrzyska Zimowe.

Watykan, 30 grudnia 2009 r.

BENEDYKT XVI


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: sport igrzyska olimpijskie olimpiada zimowa Vancouver ZIO More Than Gold
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W