reklama

Nic nie usprawiedliwia terroryzmu

List Benedykta XVI do arcybiskupa Nowego Jorku w 10. rocznicę ataku na Twin Towers, 11.09.2011

W 10. rocznicę ataku terrorystycznego na Stany Zjednoczone Benedykt XVI skierował specjalny list do arcybiskupa Nowego Jorku Timothy'ego Michaela Dolana, uczestniczącego tego dnia w uroczystej Mszyśw. w katedrze św. Patryka, której przewodniczył abp Francis Chullikat, przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy onz. Papież, który 11września przebywał w Ankonie, gdzie dokonał zamknięcia Krajowego Kongresu Eucharystycznego, nawiązał do tej rocznicy również na zakończenie Mszy św. w swoim rozważaniu poprzedzającym modlitwę «Anioł Pański». Poniżej zamieszczamy list do abpa Dolana.

Łaska i pokój Boga Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa niech będą z wami!

W tym dniu wracam myślami do smutnych wydarzeń, które miały miejsce 11 września 2001 r., kiedy tak wiele niewinnych osób straciło życie w wyniku brutalnego ataku na bliźniacze wieże World Trade Center, a potem w Waszyngtonie d.c. i w Pensylwanii. Razem z Ekscelencją polecam tysiące ofiar nieskończonemu miłosierdziu Wszechmogącego Boga i proszę naszego Ojca Niebieskiego, by nadal pocieszał osoby opłakujące stratę najbliższych.

Tragedię tego dnia pogłębia fakt, że sprawcy ataków twierdzili, że działają w imię Boga. Raz jeszcze trzeba stwierdzić jednoznacznie, że żadne okoliczności nigdy nie mogą usprawiedliwić zamachów terrorystycznych. Każde ludzkie życie jest cenne w oczach Boga, i nie szczędząc wysiłków, należy usilnie zabiegać o to, by na całym świecie niezbywalne prawa oraz godność jednostek i narodów były w autentyczny sposób szanowane.

Amerykanie zasługują na uznanie za odwagę i wielkoduszność, którymi wykazali się podczas akcji ratunkowej, i za to, że dalej trwają w nadziei i ufności. Modlę się żarliwie, by zdecydowane zaangażowanie na rzecz sprawiedliwości i kultura solidarności w skali globalnej pomogły uwolnić świat od uraz, które tak często są podłożem aktów przemocy, i stworzyły odpowiednie warunki, by wzrastał pokój i dobrobyt, zapewniające bardziej świetlistą i bezpieczną przyszłość.

Z takimi uczuciami serdecznie pozdrawiam Ekscelencję wraz z Braćmi w biskupstwie i wszystkich powierzonych Waszej pasterskiej trosce, udzielając Wam mojego Błogosławieństwa Apostolskiego jako zadatku pokoju i szczęśliwości w Panu.

Z Watykanu, 11 września 2011 r.

Benedykt XVIopr. mg/mg« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao