Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Benedykt XVI

Nic nie usprawiedliwia terroryzmuW 10. rocznicę ataku terrorystycznego na Stany Zjednoczone Benedykt XVI skierował specjalny list do arcybiskupa Nowego Jorku Timothy'ego Michaela Dolana, uczestniczącego tego dnia w uroczystej Mszyśw. w katedrze św. Patryka, której przewodniczył abp Francis Chullikat, przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy onz. Papież, który 11września przebywał w Ankonie, gdzie dokonał zamknięcia Krajowego Kongresu Eucharystycznego, nawiązał do tej rocznicy również na zakończenie Mszy św. w swoim rozważaniu poprzedzającym modlitwę «Anioł Pański». Poniżej zamieszczamy list do abpa Dolana.

Łaska i pokój Boga Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa niech będą z wami!

W tym dniu wracam myślami do smutnych wydarzeń, które miały miejsce 11 września 2001 r., kiedy tak wiele niewinnych osób straciło życie w wyniku brutalnego ataku na bliźniacze wieże World Trade Center, a potem w Waszyngtonie d.c. i w Pensylwanii. Razem z Ekscelencją polecam tysiące ofiar nieskończonemu miłosierdziu Wszechmogącego Boga i proszę naszego Ojca Niebieskiego, by nadal pocieszał osoby opłakujące stratę najbliższych.

Tragedię tego dnia pogłębia fakt, że sprawcy ataków twierdzili, że działają w imię Boga. Raz jeszcze trzeba stwierdzić jednoznacznie, że żadne okoliczności nigdy nie mogą usprawiedliwić zamachów terrorystycznych. Każde ludzkie życie jest cenne w oczach Boga, i nie szczędząc wysiłków, należy usilnie zabiegać o to, by na całym świecie niezbywalne prawa oraz godność jednostek i narodów były w autentyczny sposób szanowane.

Amerykanie zasługują na uznanie za odwagę i wielkoduszność, którymi wykazali się podczas akcji ratunkowej, i za to, że dalej trwają w nadziei i ufności. Modlę się żarliwie, by zdecydowane zaangażowanie na rzecz sprawiedliwości i kultura solidarności w skali globalnej pomogły uwolnić świat od uraz, które tak często są podłożem aktów przemocy, i stworzyły odpowiednie warunki, by wzrastał pokój i dobrobyt, zapewniające bardziej świetlistą i bezpieczną przyszłość.

Z takimi uczuciami serdecznie pozdrawiam Ekscelencję wraz z Braćmi w biskupstwie i wszystkich powierzonych Waszej pasterskiej trosce, udzielając Wam mojego Błogosławieństwa Apostolskiego jako zadatku pokoju i szczęśliwości w Panu.

Z Watykanu, 11 września 2011 r.

Benedykt XVIopr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: sprawiedliwość religia terroryzm przemoc godność człowieka terrorysta WTC Twin Towers
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W