Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Papież Franciszek

Idźcie odważnie naprzód

Słowa Papieża przed modlitwą «Anioł Pański» 20.03.2016Pozdrawiam wszystkich, którzy wzięli udział w tej celebracji, i tych, którzy łączą się z nami za pośrednictwem telewizji, radia i innych środków przekazu.

Dziś obchodzony jest XXXI Światowy Dzień Młodzieży, którego uwieńczeniem będzie wielkie światowe spotkanie w Krakowie pod koniec lipca. Jego temat brzmi: «Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią» (Mt 5, 7). Szczególne pozdrowienia kieruję do obecnej tu młodzieży, a obejmuję nimi wszystkich młodych ludzi na świecie. Mam nadzieję, że będziecie mogli przybyć licznie do Krakowa — ojczyzny św. Jana Pawła II, inicjatora Światowych Dni Młodzieży. Jego wstawiennictwu zawierzamy ostatnie miesiące przygotowań do tej pielgrzymki, która w ramach Roku Świętego Miłosierdzia będzie Jubileuszem Młodzieży w Kościele powszechnym.

Są tutaj z nami liczni młodzi wolontariusze z Krakowa. Po powrocie do Polski wręczą przywódcom kraju gałązki oliwne pochodzące z Jerozolimy, Asyżu i Monte Cassino, a poświęcone dzisiaj na tym placu — jako zaproszenie do kultywowania dążenia do pokoju, pojednania i braterstwa. Dziękuję za tę piękną inicjatywę; idźcie odważnie naprzód!

A teraz pomódlmy się do Maryi Panny, aby pomogła nam przeżywać Wielki Tydzień z głęboką duchowością.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój wolontariat Kraków wolontariusz Niedziela Palmowa Światowy Dzień Młodzieży ŚDM
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W