Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Papież, który przyjął imię Franciszek

Pierwsze błogosławieństwo nowego Papieża - 13 marca 2013Papież Franciszek ukazał się w Loggii Błogosławieństwa Bazyliki Watykańskiejpo godz. 20.20 w środę 13 marca i skierował do tłumów wypełniających plac św. Piotra następujące słowa:

Bracia i Siostry, dobry wieczór!

Wiecie, że konklawe miało za zadanie dać Rzymowi Biskupa. Zdaje się, że moi bracia kardynałowie poszli go szukać niemal na końcu świata... ale teraz jesteśmy tutaj... Dziękuję wam za przyjęcie. Wspólnota diecezjalna Rzymu ma swojego Biskupa. Dziękuję! Przede wszystkim chciałbym pomodlić się za naszego Biskupa Seniora BenedyktaXVI. Pomódlmy się za niego wszyscy razem, aby Pan mu błogosławił, a Matka Boża go strzegła.

Po odmówieniu «Ojcze nasz», «Zdrowaś Maryjo» i «Chwała Ojcu» Papież mówił dalej:

A teraz wyruszamy w drogę: Biskup i lud. W drogę Kościoła Rzymu, tego, który przewodzi w miłości wszystkim Kościołom, drogę braterstwa, miłości, wzajemnego zaufania. Módlmy się zawsze za siebie nawzajem: jedni za drugich. Módlmy się za cały świat, aby panowało wielkie braterstwo. Życzę wam, aby ta droga Kościoła, którą dzisiaj rozpoczynamy, a na której będzie mnie wspierał obecny tutaj Kardynał Wikariusz, była owocna dla ewangelizacji tego pięknego miasta!

A teraz chciałbym udzielić błogosławieństwa, ale najpierw — najpierw mam do was prośbę — zanim Biskup pobłogosławi lud, proszę was, byście pomodlili się do Pana, by pobłogosławił mnie; o modlitwę ludu proszącego o błogosławieństwo dla swojego biskupa. Odmówmy w milczeniu tę waszą modlitwę za mnie.

Papież pochylił głowę i kiedy wierni na placu modlili się za niego, trwał przez kilka chwil w milczeniu. Następnie powiedział:

Teraz udzielę błogosławieństwa wam i całemu światu, wszystkim ludziom dobrej woli.

Po udzieleniu błogosławieństwa dodał:

Bracia i siostry, żegnam was. Bardzo dziękuję za przyjęcie. Módlcie się za mnie i do zobaczenia! Spotkamy się wkrótce: jutro chcę udać się na modlitwę do Matki Bożej, aby strzegła całego Rzymu. Dobranoc i dobrego odpoczynku!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: ewangelizacja pontyfikat braterstwo błogosławieństwo modlitwa za papieża papież Franciszek nowy papież
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W