Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Jan Paweł II

WSKAZUJĄ DROGĘ DO ŚWIĘTOŚCI

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański». 7 III 19991. Radosnym akcentem dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu jest ogłoszenie kilku nowych błogosławionych. Ich świadectwo promieniuje paschalną światłością Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, blaskiem miłości, która zwycięża egoizm i przemienia ludzkie życie w dar złożony Bogu i braciom. Ich przykład zachęca nas, byśmy zdecydowanie dążyli do świętości, do której wszyscy zostaliśmy powołani przez chrzest.

Maryja, zawsze obecna w życiu tych nowych błogosławionych, niech nas wspomaga, byśmy nie tracili ducha w obliczu trudności oraz oddawali cześć Bogu w duchu i prawdzie.

2. Serdecznie witam biskupów i wiernych z krajów języka hiszpańskiego oraz augustianów rekolektów przybyłych na beatyfikację męczenników z Motril. Wzywam wszystkich, by nie zapominali wymownego świadectwa ich wiary, ponieważ krew męczenników użyźnia i ożywia Kościół, który z ufnością przygotowuje się do podjęcia wielkich wyzwań ewangelizacji w trzecim tysiącleciu.

Braterskie pozdrowienie kieruję do pielgrzymów francuskojęzycznych, zwłaszcza tych, którzy przybyli na beatyfikację o. Barré. Jako wychowawca i kierownik duchowy głosił on Dobrą Nowinę zbawienia. Drodzy pielgrzymi, zachęcam was, byście naśladowali jego przykład i zachowywali zawsze ten sam entuzjazm dla Ewangelii.

Serdecznie witam wiernych mówiących po niemiecku, szczególnie pielgrzymów z diecezji Regensburg. W życiu Anny Schäffer Eucharystia była źródłem mocy, a różaniec nieodstępnym towarzyszem. Niech przykład nowej błogosławionej, pochodzącej z waszej ojczyzny, doda wam odwagi i pomoże wzrastać w modlitwie kontemplacyjnej.

3. W chwili gdy zwracamy się myślą ku Maryi w modlitwie «Anioł Pański», wzywam wszystkich, by z ochotą podążali szlakiem Ewangelii, umocnieni przykładem świętych i błogosławionych. Oni pokazują nam, że można naśladować Chrystusa na wszystkich drogach życia, czerpiąc z Niego «żywą wodę» Ducha Świętego, który jest źródłem wewnętrznej odnowy, cierpliwości, radości i pokoju.

Jutro, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Ufam, że stanie się on sposobnością do podjęcia na nowo refleksji nad godnością i rolą kobiet w rodzinie, w społeczeństwie i we wspólnocie kościelnej. 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: świętość naśladowanie Chrystusa kobieta męczennik dar Anna Schaffer Mikołaj Barre

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W