Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

MARYJA BYŁA ICH MATKĄ

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański». 15 marca 19981. Przed chwilą zakończyła się uroczysta liturgia, podczas której dane mi było ogłosić troje nowych błogosławionych. Serdecznie pozdrawiam wszystkich pielgrzymów, przybyłych z różnych krajów, aby oddać cześć tym głosicielom wiary, którzy dzisiaj otoczeni są chwałą Bożą.

Dziękujemy Bogu za wspaniałe świadectwo o Ewangelii, jakie złożyli ci nasi współwyznawcy, którzy od dziś zostają ukazani chrześcijańskiemu ludowi jako godni czci i jako wzór do naśladowania. W swoim życiu uciekali się nieustannie i wytrwale do macierzyńskiego wstawiennictwa Maryi, wyznając Jej zawsze synowską miłość i zaufanie.

2. Brygida Morello znajdowała w Niepokalanej Matce Bożej natchnienie i oparcie dla swego dzieła formacji chrześcijańskiej i promocji kobiety, dla ewangelizacji i dla dążenia do jedności chrześcijan.

Matka Carmen Sallés szukała natchnienia dla swojej pracy wychowawczej w Maryi — stworzeniu doskonałym, gdyż pełnym łaski, całkowicie wolnym od zła. Dlatego instytut przez nią założony, działający dziś w dwunastu krajach świata, nosi nazwę Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia Misjonarek Nauczania.

Również całe życie Wincentego Eugeniusza Bosiłkowa, zakonnika pasjonisty, biskupa i męczennika, przeniknięte było pokornym i uległym przywiązaniem do Matki Chrystusa. W chwilach bardzo bolesnej próby tak pisał on o dobroci Maryi i o Jej niezmiernej zdolności cierpienia: «Doprawdy, nie sposób pozostać obojętnym wobec tak wielkiej łagodności i czystości Dziewicy, w obliczu tak ogromnej miłości i ofiarności Matki, wobec cierpliwości i uległości tej ’niewiasty boleści’!» (Rekolekcje, s. 52).

Słowa, a przede wszystkim życie nowych błogosławionych są jeszcze jednym świadectwem, że tam gdzie człowiek idzie drogami świętości, tam jest obecna Maryja, aby powtarzać słowa, które kiedyś wypowiedziała w Kanie: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie» (J 2, 5).

Niech nowi błogosławieni pomogą nam przyjąć to wezwanie, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu, który teraz przeżywamy — w tym czasie sprzyjającym odnowie serca i życia. 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja beatyfikacja Wincenty Eugeniusz Bosiłkow odnowa życia odnowa serca Brygida Morello Carmen Salles
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W