Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 16.1.2005

1. Dziś obchodzony jest w całym Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W napisanym z tej okazji przesłaniu podkreśliłem znaczenie ich integracji w różnych narodach, która wymaga właściwej równowagi między zachowaniem własnej tożsamości i uznaniem tożsamości innych.

Wszystkich migrantów serdecznie pozdrawiam i życzę im, aby dzięki dialogowi pogłębiały się sympatia i zrozumienie pomiędzy różnymi kulturami.

2. Po ważnym Dniu Dialogu Żydowsko-Chrześcijańskiego, pojutrze, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego tematem będą w tym roku słowa: «Chrystus jedynym fundamentem Kościoła» (por. 1 Kor 3, 1-23).

Wszystkie wspólnoty zachęcam do organizowania spotkań i udziału w dialogu ekumenicznym, a także do modlitwy do Boga o dar pełnej jedności wszystkich uczniów Chrystusa.

3. Najświętszej Maryi Pannie zawierzajmy te ważne wydarzenia kościelne. Niech wspomaga swym matczynym wstawiennictwem wszystkich chrześcijan, aby ożywiały ich jeden duch i jedno serce (por. Dz 4, 32), i wszystkich ludzi, by wzrastała między nimi solidarność i by budowali świat, w którym zapanuje pokój.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama