Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Podróż apostolska Jana Pawła II do Austrii 19-21 czerwca 1998 r.
Jan Paweł II

ZAWSZE «TAK» BOGU...

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański» 21 czerwca - WiedeńNa zakończenie tej wzruszającej uroczystości nasze myśli zwracają się ku Maryi, Magna Mater Austriae. Od stuleci lud austriacki zawierza się Jej opiece, kryjąc się pod osłoną Jej płaszcza. Także trzej nowi błogosławieni powierzali siebie i swoje modlitwy Jej macierzyńskiemu wstawiennictwu. Przyjęli swoje posłannictwo, wypowiadając to samo «tak», którym Maryja odpowiedziała na zwiastowanie anielskie.

Błogosławiony ks. Antoni Maria Schwartz powiedział «tak» wyzwaniom codziennego życia, z jakimi zetknął się w swojej pracy duszpasterskiej wśród robotników.

Błogosławiony Jakub Kern, kapłan, powiedział «tak» chorobie i cierpieniu, które dotknęły go mimo młodego wieku.

Błogosławiona s. Restytuta Kafka powiedziała «tak» w obliczu krzyża, który nie był dla niej tylko ozdobnym przedmiotem, ale nadał kształt jej życiu.

Trzej nowi błogosławieni niech będą dla was wszystkich orędownikami i wzorem, byście umieli powiedzieć «tak» na tej drodze, którą Bóg chce przemierzyć z każdym z was.

Po odmówieniu modlitwy maryjnej Ojciec Święty pozdrowił w różnych językach pielgrzymów przybyłych z sąsiednich krajów. Po polsku powiedział:

Pozdrawiam serdecznie również obecnych na tej Mszy św. moich rodaków, mieszkających w Austrii oraz tych, którzy przybyli z Polski. Niech wstawiają się za wami nowi błogosławieni, którzy dzisiaj zostali wyniesieni do chwały ołtarzy. Idźcie ich śladami, wpatrujcie się w ich życie, naśladujcie ich czyny! 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja anioł pański błogosławiony Jakub Kern Antoni Maria Schwartz Restytuta Kafka
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W