Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Jan Paweł II

W pielgrzymce braterstwa

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański". 21 lipca 20021. Żywe jest jeszcze wspomnienie Wielkiego Jubileuszu Młodzieży, który obchodzony był tu w Rzymie, w Tor Vergata, w sierpniu 2000 r. W te niezapomniane dni młodzi ludzie wierzący rozpalili ogień nadziei dla wszystkich. Wyznaczyli oni sobie spotkanie w Toronto, gdzie w najbliższych dniach będzie obchodzony XVII Światowy Dzień Młodzieży, by kontynuować wspólną pielgrzymkę braterstwa po kuli ziemskiej.

Tragiczne wydarzenia z 11 września ub.r. oraz konflikt w Ziemi Świętej rzuciły na świat mroczny cień. Jezus jednak nawołuje swoich uczniów, aby się nie lękali, i powtarza im: «Wy jesteście solą ziemi. (...) Wy jesteście światłem świata» (Mt 5, 13-14). Młodzi chrześcijanie, którzy spotkają się w Toronto, gotowi są odpowiedzieć Chrystusowi: Oto jesteśmy! Na Twoje słowo bez obawy zarzucimy sieci Ewangelii (por. Łk 5, 5).

2. Jeśli Bóg pozwoli, pojutrze wyjadę na spotkanie z dziewczętami i chłopcami, którzy przybędą do Toronto ze wszystkich zakątków ziemi; udaję się tam, by razem z nimi modlić się, radować i przeżywać wzbogacające doświadczenie wiary.

Specjalne pozdrowienie kieruję do jakże licznych ich rówieśników, którzy nie mogąc uczestniczyć w tym wydarzeniu, będą śledzić je za pośrednictwem środków przekazu. Wszyscy zjednoczymy się przez modlitwę, wzywając jedynego Ducha, który czyni chrześcijan jednym ciałem w Chrystusie.

Toronto w Kanadzie, metropolia z powołania kosmopolityczna, jest gotowe, by na jeden tydzień stać się światową stolicą młodzieży, która jest przyszłością i nadzieją Kościoła i ludzkości. Już teraz pozdrawiam wszystkich organizujących przyjęcie młodych pielgrzymów, którzy przybędą wraz z licznymi towarzyszącymi im biskupami, kapłanami, zakonnicami, zakonnikami, i dziękuję. Serdecznie dziękuję: Thank you very much! Merci beaucoup!

3. po francusku:

Drodzy pielgrzymi francuskojęzyczni, serdecznie was pozdrawiam i zachęcam do modlitwy za młodych, którzy gromadzą się w Kanadzie na Światowy Dzień Młodzieży. Niech ten ważny czas pomoże im być solą ziemi i światłem świata. Z Apostolskim Błogosławieństwem.

po angielsku:

Pozdrawiam serdecznie anglojęzycznych turystów, wyrażając nadzieję, że letni okres będzie dla was czasem refleksji i lektury Pisma Świętego. Niech Bóg błogosławi wam i waszym rodzinom.

po niemiecku:

Serdecznie pozdrawiam turystów z krajów niemieckojęzycznych. Modlę się za was wszystkich, abyście zgodnie z waszym chrześcijańskim powołaniem stawali się «solą ziemi». Szczególnie cieszę się na spotkanie z licznymi młodymi w Toronto!

po hiszpańsku:

Z serca pozdrawiam pielgrzymów hiszpańskojęzycznych, w szczególności członków «Dzieła Kościoła». Zachęcam wszystkich, aby nieśli pokój i nadzieję i w ten sposób byli solą ziemi, a także jednoczyli się z młodzieżą całego świata, z którą spotkam się w najbliższych dniach w Toronto.

po portugalsku:

Pozdrawiam również pielgrzymów i gości portugalskojęzycznych. Wszystkich proszę o dar modlitwy i ofiary, by moja najbliższa podróż duszpasterska do obu Ameryk przyniosła owoce. Niech Bóg wam błogosławi!

po polsku:

Polecam modlitwie wszystkich spotkanie w Toronto oraz moją podróż, którą mam rozpocząć już we wtorek.

po włosku:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów włoskojęzycznych, w szczególności uczestników Międzynarodowego Kursu dla Wychowawców Seminaryjnych, zorganizowanego przez Papieskie Ateneum Regina Apostolorum Legionistów Chrystusa, oraz grupę sióstr i nowicjuszek karmelitańskich od Boskiego Serca Jezusa z Rocca di Papa.

4. Wszystkich zawierzam Przenajświętszej Dziewicy, prosząc Ją, aby wyjednała dla tych, którzy uczestniczyć będą w Światowym Dniu Młodzieży, wielką obfitość łask i błogosławieństw. Dziś zachęcam was, abyście odmawiając jak zwykle «Anioł Pański», modlili się w tej szczególnej intencji.

Po odmówieniu modlitwy maryjnej Ojciec Święty udzielił błogosławieństwa i powiedział:

Wszystkim młodym ludziom, którzy jadą do Toronto, życzę szczęśliwej podróży!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież Światowy Dzień Młodzieży sól ziemi Tor Vergata Toronto Jubileusz Młodzieży 11 września turyści

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W