Papież jest z ludźmi, którzy cierpią

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański". 28.03.1999

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów mówiących po włosku, zwłaszcza młodych, którzy uczestniczyli w dzisiejszej liturgii. Droga młodzieży rzymska i włoska, wiem, że z wielkim zaangażowaniem przygotowujecie się do XV Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się tutaj, w Rzymie, w sierpniu 2000 r. Idźcie dalej tą drogą, na którą weszły diecezje i parafie, stowarzyszenia i ruchy w duchu jedności i współpracy. Waszym zadaniem będzie przyjąć jak najgościnniej waszych rówieśników, którzy przybędą z wszystkich stron świata, dać im świadectwo autentycznej wiary i serdecznego braterstwa.

Pragnę podziękować regionowi Apulii za podarowane nam drzewka oliwne, które zdobią dziś plac św. Piotra, oraz za gałązki, którymi posłużyliśmy się podczas dzisiejszej porannej liturgii. Niech te gałązki staną się symbolem pokoju, tak bardzo upragnionego przez mieszkańców Bałkanów! Módlmy się dziś żarliwie do Księcia Pokoju, który staje przed nami całkowicie bezbronny, aby natchnął swoim duchem wszystkich, którzy chwycili za broń! Niech także w tamtej części Europy

braterstwo i wzajemne zrozumienie okażą się silniejsze niż moce nienawiści! Papież jest z ludźmi, którzy cierpią, i do wszystkich woła: zawsze jest czas na pokój! Nigdy nie jest zbyt późno, aby spotkać się i negocjować.

Następnie Ojciec Święty pozdrowił zebranych w różnych językach; po polsku powiedział:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów z Polski, w szczególności młodzież, chłopców i dziewczęta, którzy przybyli, aby z Papieżem obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Wraz z waszymi rówieśnikami z krajów i narodów całego świata podejmujecie krzyż Chrystusa, aby wnieść go w nowe tysiąclecie. Nieście go godnie w waszej codzienności i głoście chwałę Tego, który «do końca nas umiłował». Niech Bóg wam błogosławi!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama