Dobro rodziny

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" 28.12.2003

1. Dziś, parę dni po Bożym Narodzeniu, Kościół kontempluje Świętą Rodzinę. W nazaretańskiej szkole każda rodzina uczy się, jak być kuźnią miłości, jedności i otwarcia na życie.

W naszych czasach złe pojmowanie praw człowieka podważa niekiedy samą naturę instytucji rodziny i związku małżeńskiego. Trzeba, aby na wszystkich płaszczyznach zjednoczyły się wysiłki tych, którzy wierzą w wartość rodziny opartej na małżeństwie. Jest to rzeczywistość ludzka i Boska, którą należy chronić i umacniać jako podstawowe dobro społeczeństwa.

2. Chrześcijanie, przypomina Sobór Watykański II, wrażliwi na znaki czasu, muszą «gorliwie popierać dobro małżeństwa i rodziny, zarówno świadectwem własnego życia, jak i zgodnym współdziałaniem z ludźmi dobrej woli» (Gaudium et spes, 52). Należy z radością i odwagą głosić Ewangelię rodziny. Módlmy się zatem wspólnie do Jezusa, Maryi i Józefa za wszystkie rodziny, a zwłaszcza za te, które doświadczają materialnych czy duchowych trudności.

3. Módlmy się również za mieszkańców miasta Bam w Iranie, którzy w tych dniach padli ofiarą silnego trzęsienia ziemi. Miłosiernemu Bogu zawierzamy tysiące osób, które zginęły, oraz rannych i tych, którzy ocaleli, lecz pozostali bez dachu nad głową i potrzebują pomocy. Organizacje międzynarodowe, a zwłaszcza katolickie organizacje charytatywne proszę o wielkoduszną pomoc dla naszych irańskich braci i sióstr, którzy przeżyli tak wielką katastrofę. Niech solidarność całego świata, szczególnie żywa w atmosferze Bożego Narodzenia, pomoże im przezwyciężyć tę dramatyczną sytuację.

 

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama