Bądźcie wierni Chrystusowi

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" (XVI Światowy Dzień Młodzieży), 5.04.2001

Zgodnie ze zwyczajem, który stał się już dobrą tradycją, za chwilę młodzi Włosi przekażą Krzyż Dnia Młodzieży swoim kanadyjskim rówieśnikom, mającym gościć w swoim kraju, latem przyszłego roku, XVII Światowy Dzień Młodzieży. Jego temat brzmieć będzie: «Wy jesteście solą ziemi. (...) Wy jesteście światłem świata» (Mt 5, 13-14). Krzyż na nowo podejmuje swoje pielgrzymowanie po drogach świata razem z młodymi pokoleniami, które wkraczają w nowe tysiąclecie niosąc znak Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, zwycięzcy zła i śmierci, i idąc za nim.

(po angielsku)

Pozdrawiam obecnych tu młodych Kanadyjczyków, przybyłych pod przewodnictwem arcybiskupa Toronto kard. Ambrozica, i powierzam im Krzyż. Zachęcam was, byście dobrze się przygotowali do następnego ważnego spotkania, którego temat brzmi: «Wy jesteście solą ziemi. (...) Wy jesteście światłem świata» (Mt 5, 13-14). Droga młodzieży, przygotowując się na przyjęcie w swoim pięknym kraju młodych ludzi z całego świata, odnówcie własną wierność Chrystusowi Panu. «Wierność Chrystusowi» — takie wezwanie kieruję do wszystkich pielgrzymów mówiących po angielsku. Do zobaczenia w Toronto!

(po francusku)

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów francuskojęzycznych, którzy uczestniczyli w liturgii Niedzieli Palmowej, zwłaszcza młodych z Kanady. Droga młodzieży, niech przygotowania do XVII Światowego Dnia Młodzieży pomogą wam pogłębić waszą wiarę i życie z Chrystusem, odnowić świadectwo miłosierdzia oraz otworzyć się z radością na rzeczywistość świata! Towarzyszy wam moja modlitwa i serdeczne Apostolskie Błogosławieństwo.

(po niemiecku)

Serdeczne pozdrowienie kieruję do pielgrzymów języka niemieckiego, zwłaszcza do młodych chrześcijan. Drodzy młodzi przyjaciele! Dziś rano śpiewaliście Chrystusowi «Hosanna!» Uczyńcie Jezusa Chrystusa waszym przewodnikiem i pozwólcie, aby to On prowadził was na Światowy Dzień Młodzieży, który odbędzie się latem przyszłego roku w Toronto. Gdy kierujecie się ku Ukrzyżowanemu i Zmartwychwstałemu, stawiacie swoje życie pod dobrą gwiazdą.

(po hiszpańsku)

«Wy jesteście solą ziemi. (...) Wy jesteście światłem świata». Tymi słowami, które stanowią temat najbliższego Światowego Dnia Młodzieży w Toronto, zwracam się do młodych mówiących po hiszpańsku. Zanieście to radosne, a zarazem wymagające orędzie wszystkim swoim rówieśnikom. Możecie być pewni, że będę was wspierał modlitwą i duchową bliskością w tej wielkiej przygodzie nowej ewangelizacji.

(po portugalsku)

Drodzy młodzi przyjaciele z krajów języka portugalskiego, którzy jesteście świadkami przekazania krzyża Dnia Młodzieży waszym rówieśnikom z Kanady, pozdrawiam serdecznie was, wasze rodziny i wspólnoty kościelne, życząc wszystkim, aby umieli okazywać wielką solidarność serca i życia, łącząc się z krzyżem tak wielu ukrzyżowanych.

(po polsku)

Niech krzyż, który dziś przekazujemy do Toronto, będzie i dla was światłem na drodze waszego życia. Wspominam przy tej sposobności Światowy Dzień Młodzieży w Częstochowie na Jasnej Górze, który miał charakter przełomowy. Proszę, żebyście żyli zawsze tym wielkim wydarzeniem sprzed lat i równocześnie podążali w przyszłość, tak jak Światowe Dni Młodzieży przesuwają się z miejsca na miejsce, z kraju do kraju, z kontynentu na kontynent, z drugiego w trzecie tysiąclecie. Szczęść Boże!

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama