Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Podróż apostolska Ojca Świętego do Nigerii 21-23.03.1998
NASZA NADZIEJA W BOGU

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański». 22 marca - OnitshaPo złożeniu tej świętej i Bogu przyjemnej ofiary — którą błogosławiony Cyprian Michał Iwene Tansi składał w czasie całego swego kapłańskiego życia — i przyjęciu pokarmu Ciała i Krwi Pańskiej, modlimy się do Najświętszej Maryi Panny, odmawiając wspólnie «Anioł Pański».

Najświętsza Maryjo, Matko Odkupiciela, przygotowujemy się do obchodów dwutysięcznej rocznicy przyjścia na ziemię Twego Syna Jezusa, który jest Emmanuelem — Bogiem z nami. Przypomina nam to, że Bóg nie opuszcza swego ludu. Pośród problemów, którym musimy stawiać czoło, ucz nas bezgranicznie ufać Panu i w Nim pokładać nadzieję. W Nim znajdujemy odwagę i siłę, by nie tylko wytrwać w ciężkich sytuacjach, ale by podejmować konkretne działania mające na celu przezwyciężenie i zmianę tych sytuacji.

Błogosławiona Dziewico, Matko odkupionych, polecamy Ci synów i córki Kościoła, który jest «Rodziną Ojca, wspólnotą braci Jego Syna, obrazem Trójcy» (Ecclesia in Africa, 144). Powierzamy Twej macierzyńskiej opiece chorych i opuszczonych, ubogich i głodnych, uchodźców, więźniów, osoby starsze, których marzenia się nie spełniły, młodych, których dążenia mogą się nie spełnić. Tobie, Królowo Nigerii, powierzamy każdego obywatela tego kraju, który pragnie i łaknie sprawiedliwości. 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Afryka papież wytrwałość podróż Nigeria wytrwanie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W