Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Podróż Papieża Jana Pawła II do Polski, czerwiec 1999

Jan Paweł II

Pozdrowienie końcowe po Mszy św.

Łowicz, 14 czerwca 1999Drodzy bracia i siostry, wszyscy pielgrzymi z diecezji łowickiej i z diecezji sąsiednich. Dziękuję wam wszystkim za tak bardzo liczny udział w dzisiejszej Eucharystii. Opatrzności Bożej dziękujemy za sprzyjającą pogodę.

W dniu dzisiejszym zwracam się do zakonów. Osobom konsekrowanym pragnę powiedzieć, iż w przeddzień Jubileuszu Roku 2000 Kościół patrzy ze szczególną uwagą w waszą stronę. Kościół i świat oczekuje od was świadectwa miłości. Potrzebuje autentycznego świadectwa konsekracji zakonnej jako nieustannego zaczynu zbawczej odnowy. Życzę wam, «aby miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej» (Flp 1, 9).

Pozdrawiam przestawicieli rządu, pana wicepremiera, pana ministra edukacji narodowej, przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych. Wyrażam podziękowanie wychowawcom i nauczycielom, którzy trudzą się nad wychowaniem młodego pokolenia. Jeszcze raz dziękuję wam za wasz trud, za przekazane dary duchowe, za wasze modlitwy. «Niech Pan ukaże wam wszystkim pogodne oblicze i niech was obdarzy swą łaską i pokojem» (por. Lb 6, 25-26).

Mówią wieki. Mówią i kierują nasze kroki ku tej przyszłości, która objawiła się im przez misję Kościoła, przez posłannictwo świętych męczenników i apostołów. Mówią wymową ziemi, wymową, która sięga nieba. Bóg zapłać za tę wymowę dzisiejszego eucharystycznego spotkania. 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: papież Jan Paweł II podróż do Polski 1999

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W