Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Pielgrzymka Jana Pawła II do Ziemi Świętej 20-26 marca 2000 r.
Jan Paweł II

DLA DOBRA LUDZKOŚCI

Spotkanie z konsulami generalnymi. 25 marca — JerozolimaW sobotę 25 marca wieczorem Papież spotkał się w delegaturze apostolskiej z konsulami generalnymi rezydującymi w Jerozolimie i skierował do nich następujące pozdrowienie:

Szanowni Konsulowie generalni!

Cieszę się, że mam możność spotkać się z wami i zachęcić was do realizacji misji, jaką pełnicie w tym wyjątkowym mieście i kraju. Pochodzicie z różnych krajów i reprezentujecie różne narody i systemy polityczne, jednakże wszyscy bez wyjątku pragniecie służyć tej samej wielkiej sprawie: umacnianiu pokoju i porozumienia między narodami i państwami.

W tej doniosłej dziedzinie każde osiągnięcie i sukces — choćby najmniejsze — z pewnością przyniosą korzyść całej ludzkiej rodzinie. Wzywam was, byście wkładali w waszą pracę całą energię, jaka rodzi się z głębokiej wiary w ideał — ideał budowy świata mocno opartego na trwałym fundamencie pokoju, sprawiedliwości, poszanowania ludzkich praw i godności. Niech Bóg, który jest źródłem naszego pokoju, pobłogosławi obficie wszelkie wysiłki zmierzające do ustanowienia ery prawdziwego porozumienia i współpracy między narodami ziemi.

Niech Bóg błogosławi was i wasze rodziny!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój pielgrzymka Jan Paweł II porozumienie dyplomacja Ziemia Święta
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W