reklama

Dla dobra ludzkości

Przemówienie podczas spotkania z konsulami generalnymi, 25.03.2000 (Pielgrzymka do Ziemi Świętej)


Jan Paweł II

DLA DOBRA LUDZKOŚCI

Spotkanie z konsulami generalnymi. 25 marca — Jerozolima

W sobotę 25 marca wieczorem Papież spotkał się w delegaturze apostolskiej z konsulami generalnymi rezydującymi w Jerozolimie i skierował do nich następujące pozdrowienie:

Szanowni Konsulowie generalni!

Cieszę się, że mam możność spotkać się z wami i zachęcić was do realizacji misji, jaką pełnicie w tym wyjątkowym mieście i kraju. Pochodzicie z różnych krajów i reprezentujecie różne narody i systemy polityczne, jednakże wszyscy bez wyjątku pragniecie służyć tej samej wielkiej sprawie: umacnianiu pokoju i porozumienia między narodami i państwami.

W tej doniosłej dziedzinie każde osiągnięcie i sukces — choćby najmniejsze — z pewnością przyniosą korzyść całej ludzkiej rodzinie. Wzywam was, byście wkładali w waszą pracę całą energię, jaka rodzi się z głębokiej wiary w ideał — ideał budowy świata mocno opartego na trwałym fundamencie pokoju, sprawiedliwości, poszanowania ludzkich praw i godności. Niech Bóg, który jest źródłem naszego pokoju, pobłogosławi obficie wszelkie wysiłki zmierzające do ustanowienia ery prawdziwego porozumienia i współpracy między narodami ziemi.

Niech Bóg błogosławi was i wasze rodziny!

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao