Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Podróż apostolska Ojca Świętego do Lourdes 14-15 sierpnia 2004 r.
Jan Paweł II

Błagajmy o dar pokoju dla ludzkości

14 sierpnia 2004 — Lourdes. Procesja ze świecamiWieczorem w Lourdes odbyła się procesja ze świecami, której przewodniczył arcybiskup Brukseli-Malines kard. Godfried Danneels. Ojciec Święty uczestniczył w niej, pozostając na tarasie swej rezydencji Accueil Notre-Dame, skąd na początku nabożeństwa wygłosił do pielgrzymów przemówienie.

Drodzy Bracia i Siostry!

1. Ukazując się Bernadetcie w Grocie Massabielskiej, Maryja Panna nawiązała dialog między niebem i ziemią, który przeciągnął się w czasie i trwa nadal. Maryja prosiła tę młodą dziewczynę, aby przychodzono tu w procesji, jakby dając do zrozumienia, że dialog ten nie może ograniczyć się do słów, ale musi wyrazić się w pójściu z Nią w pielgrzymce wiary, nadziei i miłości.

Od ponad stu lat w Lourdes lud chrześcijański wiernie odpowiada na to matczyne wezwanie, podejmując każdego dnia drogę śladami Chrystusa Eucharystycznego i odbywając wieczorem procesję ze śpiewami i modlitwami ku czci Matki Pana.

W tym roku również Papież łączy się z wami w tym akcie czci i miłości do Najświętszej Maryi Panny, chwalebnej Niewiasty z Apokalipsy, której głowę zdobi «wieniec z gwiazd dwunastu» (Ap 12, 1). Niosąc w dłoni zapaloną świecę, rozważajmy i wyznawajmy naszą wiarę w zmartwychwstałego Chrystusa. To On obdarza całe nasze życie światłem i nadzieją.

2. Powierzam wam, drodzy bracia i siostry, szczególną intencję modlitwy na dzisiejszy wieczór: błagajcie razem ze mną Maryję Dziewicę, aby wyjednała światu tak upragniony dar pokoju.

Aby rodziły się w nas uczucia przebaczenia i braterstwa!

Aby została złożona broń i wygasły w naszych sercach nienawiść i przemoc!

Aby każdy człowiek dostrzegał w drugim nie wroga, którego trzeba zwalczyć, lecz brata, którego należy przyjąć i kochać, by wspólnie budować lepszy świat.

3. Wzywajmy razem Królową Pokoju i odnówmy naszą wolę służenia pojednaniu, dialogowi i solidarności. W ten sposób zasłużymy na błogosławieństwo, które Pan obiecał «wprowadzającym pokój» (por. Mt 5, 9).

Towarzyszę wam swą modlitwą i błogosławieństwem! Niech Bóg was błogosławi!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój Maryja Matka Boża Francja błogosławieństwo pielgrzymka wiary Lourdes rozbrojenie wróg podróż Jana Pawła II do Lourdes pielgrzymka Papieża do Lourdes procesja ze świecami Niewiasta z Apokalipsy

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W