Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Komunikat Sekretariatu StanuOjciec Święty zatwierdził następujący komunikat i polecił jego opublikowanie.

Od 23 stycznia 2010 publikowane są, przede wszystkim w licznych mediach włoskich, wiadomości i relacje dotyczące wydarzeń związanych z dymisją redaktora naczelnego włoskiego dziennika katolickiego «Avvenire». Wyraźnym celem tych publikacji jest wykazanie, że w sprawę jest zamieszany redaktor naczelny «L'Osservatore Romano», a wręcz insynuuje się, że jest za to odpowiedzialny Kardynał Sekretarz Stanu. Wiadomości te oraz artykuły rekonstruujące przebieg wydarzeń są bezpodstawne. W szczególności nie jest prawdą, że zwierzchnicy żandarmerii watykańskiej bądź redaktor naczelny «L'Osservatore Romano» udostępnili dokumenty, które są w ścisłym związku z dymisją redaktora naczelnego «Avvenire», złożoną 3 września ub.r.; nie jest prawdą, że redaktor naczelny «L'Osservatore Romano» przekazał informacje na temat tychże dokumentów bądź w jakikolwiek sposób je uwierzytelnił, nie jest także prawdą, że napisał pod pseudonimem bądź inspirował artykuły opublikowane w innych gazetach.

Mnożenie się najbardziej nieprawdopodobnych argumentów i hipotez, które media powtarzają w zadziwiająco zgodny sposób, jasno wskazuje, że wszystko to oparte jest na bezpodstawnych przekonaniach i ma na celu przypisanie w szkalujący i niezasłużony sposób redaktorowi naczelnemu «L'Osservatore Romano» czynu nieumotywowanego, irracjonalnego i nikczemnego. Wszystko to daje asumpt do kampanii oszczerstw skierowanej przeciwko Stolicy Apostolskiej, a także samemu Papieżowi.

Ojciec Święty Benedykt XVI, który był stale o wszystkim informowany, ubolewa z powodu tych niesprawiedliwych i obraźliwych ataków, zapewnia swoich współpracowników o pełnym zaufaniu i modli się, by wszyscy, którym leży na sercu dobro Kościoła, działali na wszelkie sposoby, ażeby zwyciężyła prawda i sprawiedliwość.

Watykan, 9 lutego 2010 r.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Tarcisio Bertone L'Osservatore Romano sekretarz stanu redaktor naczelny dymisja L'Avvenire Dino Boffo
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W