Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Dekrety w sprawach kanonizacyjnych14 stycznia 2011 r. Benedykt XVI upoważnił Kongregację Spraw Kanonizacyjnych do promulgowania 9 dekretów. Dotyczą one:

Promulgowanie dekretu dotyczącego cudu przypisywanego wstawiennictwu Jana Pawła II otworzyło drogę do jego beatyfikacji, która odbędzie się 1 maja br., w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, i będzie jej przewodniczył Benedykt XVI. Wymowna jest data beatyfikacji: święto Bożego Miłosierdzia było szczególnie drogie Janowi Pawłowi II i przez niego ustanowione dla całego Kościoła. W wigilię tego święta Papież odszedł do Domu Ojca.

Jego życie i pontyfikat to wielkie misyjne zaangażowanie, by świat przełomu tysiącleci poznał pocieszającą i porywającą wielkość miłosierdzia Bożego, którego tak bardzo potrzebuje.

Beatyfikacja Jana Pawła II przypomina wszystkim jego świadectwa wiary: jego zażyłość z Bogiem, przyjaźnie z ludźmi, synowski stosunek do Matki Bożej.

Wiadomość o beatyfikacji papieża Polaka została przyjęta w całym świecie jako «piękny i radosny znak». Media podawały ją na pierwszych stronach i w pierwszych minutach swoich serwisów informacyjnych. Z pewnością grób Jana Pawła II będzie celem pielgrzymek, dlatego zdecydowano o przeniesieniu trumny ze szczątkami Papieża do kaplicy św. Sebastiana w Bazylice Watykańskiej.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Karol Wojtyła beatyfikacja uzdrowienie kanonizacja Bośnia cud za wstawiennictwem Jana Pawła II Antonina Verna Józef Toniol Antoni Franc Franciszek Jordan Nelson Baker Faustyn Perez-Manglan Magr Franciszka de Paula de Jesus Nha Chica

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W