Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Joanna Szubstarska

Misja MIRMonastere International La Mission MIR istnieje i rozwija się od 2005 roku. Niesie pomoc dziełom Kościoła, pomoc materialną i finansową stowarzyszeniom charytatywnym, a także parafiom, które nie mają środków na konkretne prace, wspomaga w rekonstrukcji kościołów, np. w Wietnamie. Niesie pomoc parafiom podczas ewangelizacji na ulicach czy zbiórce żywności i rozdzielaniu posiłków dla najbardziej potrzebujących. Każdy może czuć się zaproszony do przynależności do Monastere International La Mission MIR — to siła modlących stanowi o nim; przynależą do niego zatem księża, diakoni, osoby konsekrowane i świeckie, członkowie parafii, w każdej diecezji na naszej planecie. Monastere nie ma granic, a jego pierwszym powołaniem jest modlitwa w intencji pokoju w rodzinach, diecezjach, we Francji, Europie i całym świecie.

Z bratem Joël z Monastere International La mission MIR rozmawia Joanna Szubstarska

- Kto wspomaga Monaster MIR? Z kim współpracujecie? Działacie również z osobami świeckimi?

- Wspomaga nas Opatrzność Boża, współpracujemy z Duchem Świętym, a działamy oczywiście z osobami świeckimi, bardzo licznymi zresztą.

- La Mission MIR wspomaga fizycznie, materialnie, finansowo w odbudowie kościołów. Jakie są potrzeby?

- La Mission MIR stając się Monastere od ponad roku, jest nakierowana na dzieła na całym świecie. Na przykład w Republice Kongo troszczymy się o wiele sierot wojny, w liczbie ponad 650. Tamtejsza ludność ma ogromne potrzeby, do tych podstawowych należy dostarczenie mąki z manioku, ryżu, na zaspokojeniu tych potrzeb polega nasza praca. Mamy na miejscu braci, którzy tam zarządzają, choć brakuje środków.

- W jaki sposób przebiega wasza ewangelizacja na ulicach?

- Nie jesteśmy tam zbyt obecni z tego względu że inne organizacje kościelne są naszym zdaniem bardziej wydajne na tym polu. Natomiast zaznaczamy swą obecność, dość często, w internecie oraz radio.

- Jaki jest wasz program szczegółowy?

- Programem jest ciągle pilna pomoc najmniejszym, najbiedniejszym na całym świecie poprzez działania na danym terenie, np. w Kinszasie w Kongo, pomoc w edukacji rolnej w Kongo, formacja zawodowa dzieci ulicy na Wybrzeżu Kości Słoniowej i podobne działania.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: internet ewangelizacja Kongo działalność charytatywna Kinszasa pomoc materialna MIR Monastere International La Mission

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W