Rodzinne planowanie

Rodzinne planowanie obowiązków, istotnych spraw, wycieczek, imprez rodzinnych i innych wydarzeń może być ciekawe i radosne. Liczy się pomysłowość.

Rodzinne planowanie obowiązków, istotnych spraw, wycieczek, imprez rodzinnych i innych wydarzeń może być ciekawe i radosne. Liczy się pomysłowość.

Muszę przyznać, że kiedy do moich rąk trafił "Planer rodzinny" z Wydawnictwa Jedność, byłam od razu pod dużym wrażeniem. "Świetny pomysł! I jakie piękne wykonanie. Brawo za kreatywność" - pomyślałam. Ten ciekawy "Planer rodzinny" na lodówkę to naprawdę wspaniały sposób na wspólne, rodzinne planowanie istotnych spraw. Zarządzanie domem to duże wyzwanie, czyż nie? Czasem człowiek próbuje zapamiętać wiele spraw, które ma do wykonania, a i czasem wręcz stresuje się, że wszystko "na jego głowie", że czegoś zapomni. Warto więc planować wspólnie, z radością i zapisywać wszystko to, co jest ważne. Planer można przypiąć magnesami na lodówce i zapisywać na nim najważniejsze wydarzenia w poszczególnych miesiącach np. urodziny, wizyty u lekarza, wyjazdy.

Pomysł, aby taki rodzinny planer był przypięty pięknymi magnesami na lodówce jest tym bardziej trafiony, bo to właśnie w kuchni dość często się przebywa. Przecież drzwi lodówki otwieramy wielokrotnie każdego dnia i dlatego są one idealnym miejscem do pozostawienia ważnej wiadomości. "Planer rodzinny" to teczka, która składa się z: 12 kart na kolejne miesiące roku (od września do sierpnia), 4 notesy (dwa na listy zakupów, dwa na wiadomości "dla" - można zostawić dobre słowo członkowi rodzinki) oraz 6 magnesów i 2 arkusze naklejek). Każda karta zawiera pewną "motywację w tle", a mianowicie na każdy miesiąc został przewidziany inny cytat św. Jana Pawła II. Podkreślone zostały już na nim ważne, szczególne dni np. Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Nauczyciela.

To piękna, pożyteczna, integracyjna rzecz dla całej rodziny, która może okazać się zarówno dużym wsparciem, jak i wywoływać radość przy wspólnym planowaniu czasu. Może być pomocny dla małżonków, którzy chcą dobrze razem zarządzać domem. Może być pomocą dla rodziców, którzy pragną nauczyć swoje dzieci dobrej organizacji i radośnie motywować je do wypełniania codziennych obowiązków. Może też być wspaniałym pomysłem na prezent.

Zrecenzowany "Planer rodzinny na lodówkę 2018/2019" Wydawnictwa Jedność jest >>TUTAJ<<

opr. ac/ac

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao