Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


GRUPA PRZYJACIÓŁ FUNDACJI JANA PAWŁA II W MEKSYKU

W ostatnim czasie powstało pierwsze w Meksyku Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II.

Na zaproszenie Daniela i Coco del Rio pan Ryszard Krzyżanowski, należący do Rady Doradczej Fundacji odbył szereg podróży do Meksyku, które w sierpniu 2000 r. zaowocowały spotkaniem w stolicy Meksyku katolików zainteresowanych działalnością papieskiej Fundacji

Daniel del Rio, znany w stolicy Meksyku adwokat, zgromadził w swoim wytwornym domu grono równie wysoko społecznie notowanych przyjaciół zajmujących się różnymi dziedzinami życia. Podczas wspólnego posiłku Ryszard Krzyżanowski nakreślił zebranym gościom zarówno początki jak i aktualną działalność Fundacji Jana Pawła II oraz jej plany na przyszłość. Jako przedstawiciel papieskiej Fundacji, R. Krzyżanowski spotkał się z bardzo życzliwym i serdecznym przyjęciem. Coco i Daniel del Rio wspominali ze wzruszeniem spotkanie z Ojcem Świętym podczas ich wizyty w Rzymie w maju br. Miłe wrażenia pozostały im również z odwiedzin w biurze Sekretariatu Fundacji.

Wyraźny oddźwięk u słuchaczy znalazły przedstawione przez R. Krzyżanowskiego cele papieskiej instytucji wyrażające się w zachowaniu i rozpowszechnianiu nauczania Ojca Świętego oraz udzielaniu pomocy w kształceniu młodych ludzi w duchu wiary i kultury chrześcijańskiej jak też widoczne w wysiłkach podejmowanych na rzecz pojednania chrześcijan.

Chociaż podróż do meksykańskiej stolicy była krótka, znalazł się czas na zwiedzanie miejsc najbardziej znanych bazyliki Matki Bożej z Guadalupe, starej katedry, cytadeli z XVII w.

Meksykańscy przyjaciele zamierzają nadać grupie prawny status instytucji niedochodowej i charytatywnej i planują, by stała się rdzeniem dla grup powstających w przyszłości. Odnotujmy nazwiska tych, którzy zawiązali grupę w Meksyku

Coco y Daniel Del Rio

Blanca y Ignacio Gonzalez

Fernando y Gabriela Ramos

Juan y Guadalupe Navarro

Eric y Dinorah Blasco

Baltazar y Laura Cavazos

Julio y Ingrid Millan

Niech Bóg im błogosławi za ich wielkoduszność i gotowość poświęcenia czasu i sił na rzecz wspierania papieskiej Fundacji.

Cieszymy się obecnością Meksykańczyków w gronie Przyjaciół Fundacji i cenimy ich zaangażowanie w szerzenie wiary i kultury chrześcijańskiej. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się w Rzymie na uroczystościach XX-lecia Fundacji Jana Pawła II.


opr. ab/abWszystkie artykuły pochodzące z "Kronik Rzymskich" zamieszczone na stronach Opoki:
Copyright © by Kroniki Rzymskie

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Fundacja Jana Pawła II Meksyk Kronika Rzymska Przyjaciele Fundacji Jana Pawła II Daniel del Rio
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W