IV Misyjne Święto Młodych

Serdecznie zapraszamy na IV Misyjne Święto Młodych, które odbędzie się w terminie 4-8 lipca 2012 w Chludowie k. Poznania

IV Misyjne Święto Młodych

IV Misyjne Święto Młodych

Kościół moim domem

Serdecznie zapraszamy na IV Misyjne Święto Młodych, które odbędzie się w terminie 4-8 lipca 2012. Chludowo k. Poznania już czeka!

W Chludowie mieści się Werbistowskie Centrum Młodych. Już na początku lipca zjadą tam młodzi ludzie z różnych stron. Będzie można doświadczyć żywego, młodego Kościoła, a co za tym idzie, szczerej radości.

Dni Misyjnego Święta Młodych upływają na harmonijnie połączonej modlitwie, słuchaniu Bożego Słowa, konferencjach zaproszonych gości, ale także na dobrej zabawie i sporcie. Każdego roku można posłuchać koncertów zespołów tzw. chrześcijańskiej sceny muzycznej, obejrzeć spektakl ewangelizacyjny, poznać ciekawych ludzi. To co jest jednak najbardziej charakterystyczne dla tego świętowania, to jego misyjny charakter. Młodzi spotykają misjonarzy i misjonarki, którzy pracują lub pracowali w różnych zakątkach świata.

W tym roku przybliżone zostanie hasło: "Kościół naszym domem". Warto spróbować jeszcze mocniej pokochać Kościół i jeszcze bardziej się w nim zadomowić. Warto otworzyć się na doświadczenie prawdziwego, żywego Kościoła.

Na IV Misyjne Święto Młodych przybędą ciekawi gości. Oto sylwetki tych, którzy mają przybyć do Chludowa:

Ks. Tomasz Zwiernik: Kapłan diecezji zamojsko-lubaczowskiej, duszpasterz młodzieży alternatywnej, kapelan więzienia w Zamościu, znakomity rekolekcjonista młodego pokolenia, słuchający rockowej muzyki.

Bp Edward Dajczak: Ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski, pomysłodawca i duchowy opiekun Przystanku Jezus, znany jest jako rekolekcjonista, zwłaszcza w seminariach duchownych i pośród kapłanów. Dla młodych ludzi żywy świadek miłości Boga do człowieka.

Ks. Artur Godnarski: Kapłan diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, koordynator Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”, sekretarz Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Episkopatu Polski, ceniony rekolekcjonista wśród młodzieży. Już był na Misyjny Święcie Młodych w Pieniężnie.

o. Edward Konkol SVD: Misjonarz werbista, duszpasterz dzieci ulicy i młodocianych narkomanów, szef stowarzyszenia „Droga” w Białymstoku. Na Misyjnym Święcie Młodych po raz kolejny będzie. Bardzo lubiany przez młodych ludzi za żywe świadectwo wiary.

Bethel: Zespół powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia. Pod koniec 2010 roku zespół wydał swoją pierwszą debiutancką płytę pt: „Muzyka Serc”. Dziś na koncertach zespołu można radośnie poskakać przy rytmicznym ska, jak i pokołysać się przy muzyce reggae. Od paru lat zespół gra na różnych spotkaniach i zlotach młodych ludzi.

Siewcy Lednicy: Zadebiutowali w 2000 roku piosenką "Tańcem Chwalmy Go" na Spotkaniu Młodych nad Lednicą. Inspiracją do tworzenia muzyki i tekstów są słowa bł. Jana Pawła II, duchowego opiekuna spotkań. Grali Janowi Pawłowi II oraz Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI, na którego przyjazd do Polski napisali specjalny hymn „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Radosną i skoczną muzyką umilą nam niedzielne popołudnie podczas IV Misyjnego Święta Młodych.

Mate.o: Kompozytor, autor tekstów, wokalista. Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał cztery autorskie albumy: „Totalne Uwielbienie”, „Jesteś dobry dla mnie”, „Zapominam siebie” oraz najnowszy „Mate.o akustyczny i przyjaciele. Usiądź przy mnie. Live”. Zagrał setki koncertów w całym kraju. Koncertował również międzynarodowo w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Białorusi, Ukrainie, Czechach, Słowacji, Anglii, Szkocji, Węgrzech oraz w Indiach. Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami: TGD oraz New life’m.

Pinokio brothers: W skład zespołu Pinokio Brothers wchodzą osoby świeckie i 4 księży! Tak mówią o sobie: "Zespół istnieje od 2000 roku. Gramy koncerty ewangelizacyjne połączone z modlitwą i świadectwem w czasie dni młodzieży, rekolekcji, festynów parafialnych itp. Jesteśmy w trakcie pracy nad pierwszą płytą. Tworzymy własne kompozycje i aranżujemy znane piosenki religijne, czasami "chrzcimy" piosenki świeckie nadając im nowy sens lub przerabiając teksty”. Teksty utworów to najczęściej słowo Boże. Pinokio brothers w 2011 roku grali już w Chludowie. Teraz po raz kolejny ich usłyszymy i zobaczymy na scenie IV MŚM.

3dzieści3: Historia zespołu 3dzieści3 sięga 2007 roku Nazwa zespołu nawiązuje do Biblii - 33 lata trwał pobyt Pana Jezusa na Ziemi, 33 lata miał też Chrystus, kiedy oddał życie dla zbawienia każdego człowieka. Liczba ta pojawia się również w Starym Testamencie. W Psalmie 33, wiersz 3, psalmista zachęca do tego, aby śpiewać Panu "pieśń nową". To odkrywanie nowej pieśni jest dla członków zespołu zachętą do poszukiwania własnego sposobu wielbienia i otwarcia się na pieśń samego Boga. Twórczość 3dzieści3 to muzyczna mieszanka takich gatunków jak gospel, jazz, soul, R&B, pop i wiele innych, co w skrócie można określić, jako współczesną, otwartą na różne style, muzyką rozrywkową.

Teatr „A”: Teatr A jest offowym, autorskim, zawodowym teatrem religijnym. Działając od 1996 r. ma aktualnie w swoim repertuarze kilkanaście autorskich premier spektakli muzycznych i widowisk ulicznych. Do najbardziej znanych należą: „Jonasz”, „Tobiasz”, „Pieśń o św. Franciszku”, „Siewca”. Spektakle Teatru w ostatnich latach gościły m. in. w rzymskim Panteonie, Holandii, Szwecji, Hiszpanii, Niemczech, Czechach, Bułgarii, Mołdawii, Rumunii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie, Ukrainie i Białorusi, jak również na większości polskich festiwali teatrów ulicznych.

A oto multimedialne zaproszenie Werbistowskiego Centrum Młodych i zawarte w nim dane kontaktowe:

opr. aś/aś

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama