Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


A. O.

Po raz pierwszy w Krakowie

SAKRALIA 200128 i 29 września przy ul. G. Zapolskiej 38 w Krakowie odbędą się po raz pierwszy Targi Projektowania, Budownictwa i Wyposażenia Obiektów Sakralnych oraz Dewocjonaliów.

Głównym celem organizowanego przez firmę „Targi w Krakowie SA” przedsięwzięcia będzie umożliwienie polskim producentom zaprezentowania swojej oferty wyrobów, technologii oraz wymiana doświadczeń i informacji związanej z tą dziedziną. SAKRALIA 2001 obejmują szeroki zakres tematyczny, poczynając od spraw związanych z budową i wyposażeniem świątyń, po ich wystrój oraz wszystko, co wiąże się ze sprawowanym w nich kultem, aż po sprawy związane z pielgrzymkami. Są to: projektowanie i budowa obiektów sakralnych, wykończenie i instalacje w obiektach sakralnych, remonty i konserwacje obiektów religijnych, wyposażenie obiektów kultu religijnego, szaty liturgiczne, elementy i rozwiązania techniczne wykorzystywane podczas ceremonii i uroczystości kościelnych, dewocjonalia, turystyka religijna i sprzęt do obsługi pielgrzymek.

Kraków jest doskonałym miejscem do organizacji takiej imprezy: z jednej strony wiele wspaniałych obiektów sakralnych, spośród których większość zaliczana jest do najwspanialszych polskich zabytków, z drugiej zaś dużo firm, związanych z ich obsługą, renowacją itp. Pomimo tego pod Wawelem jeszcze nie było imprezy o podobnym charakterze. Stąd pomysł organizatorów, aby przedstawiciele firm oraz wszyscy zainteresowani właśnie tu mieli okazję do wspólnego spotkania. Forma tego spotkania jest najlepszą z możliwych, bowiem targi stwarzają duże możliwości konfrontacji najnowszych problemów dotyczących sakraliów nie tylko przy ekspozycjach wystawców, ale również podczas cyklu seminariów, które zawsze towarzyszą każdym targom organizowanym przez wspomnianą już firmę.

Do udziału i odwiedzenia targów organizatorzy zapraszają przede wszystkim duchownych, przedstawicieli kościołów i instytucji religijnych.

Warto przypomnieć, że od 25 do 28 października odbędą się V Targi Książki w Krakowie.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: architektura sakralna Kraków konserwacja zabytek budownictwo sakralne dewocjonalia sakralia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W