Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Br. Dariusz Drążek CSsR

Współzałożyciel ruchu Odnowy Charyzmatycznej w Polsce

 

Na zaproszenie Warszawskiej Prowincji Redemptorystów przybył do Polski znany na całym świecie o. Tom Forrest zaangażowany w dzieła nowej ewangelizacji.

O. Tom odwiedził już Kraków, podziwiał piękno polskich gór w Zakopanem, a w najbliższy poniedziałek, 25 września, w Tuchowie rozpocznie rekolekcje dla studentów Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów z Polski i ze Słowacji. Rekolekcje potrwają do 28 września.

O. Tom Forrest jest redemptorystą, święcenia kapłańskie otrzymał 52 lata temu w Nowym Jorku. Przez pierwsze 23 lata kapłaństwa służył ubogim na Karaibach. Od 35 lat zaangażowany w ruch Odnowy Charyzmatycznej, od 1978 roku przez 6 lat był jego dyrektorem.

O. Forrest jest znanym świadkiem Ewangelii, którą przepowiadał już w ponad 104 krajach świata. Zasłynął jako autor wielu książek i artykułów z zakresu nowej ewangelizacji. Był częstym gościem Ojca Świętego Jana Pawła II, a w 1984 i 1990 r. przeprowadził w Rzymie ogólnoświatowe rekolekcje kapłańskie. Wzięło w nich udział 11 tysięcy kapłanów! O. Forrest pracował również w watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa. Obecnie jest dyrektorem katolickiego programu „Ewangelizacja 2000”, promującego odnowę życia chrześcijańskiego przez modlitwę, proklamację Słowa i formację ewangelizatorów. Na stałe mieszka w Waszyngtonie, ma 80 lat.

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Polska Kraków Zakopane wizyta Tuchów odnowa charyzmatyczna o. Tom Forrest Warszawska Prowincja Redemptorystów
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W