Nowa płyta Chili My III

O nowej płycie Chili My


Nowa płyta Chili My III

Anna Woźniak-Kot

Od kilku tygodni jest już dostępna na rynku nowa płyta zespołu Chili My. Jacek Wąsowski wraz z zespołem pracował nad płytą przez ostatnie kilka miesięcy a efekt: nowy album zatytułowany „Chili My III” to 12 piosenek, każda z nich jest inna, każda z nich niesie w sobie pozytywne przesłanie i dobre brzmienie. Płyta dla wszystkich. Różnorodność piosenek sugeruje, że wykonawcy chcieli nagrać piosenki dla tych, którzy lubią muzykę spokojniejszą jak i muzykę rockową. Wiele z proponowanych piosenek ma szansę stać się przebojami. Płyta brzmi mocniej i nowocześniej niż poprzednie albumy, jest znakomicie zrealizowana Na płycie znajduje się teledysk do jednej z piosenek..

Piosenka „Niedzielny przelot” — promująca nowy album zespołu „Chili My”, przez ostatnie kilka tygodni zajmowała czołowe miejsce na liście przebojów w programie młodzieżowym Raj emitowanym w Telewizji Polskiej. Teledysk, który wyreżyserował Grzegorz Sadurski, jest jednym z najchętniej oglądanych teledysków z kręgu muzyki chrześcijańskiej. Zespół „Chili My” wiele koncertuje, przez co znany jest nie tylko słuchaczom muzyki chrześcijańskiej, ale wszystkim tym, którzy szukają głębokich słów piosenek oraz dobrej muzyki.

Zespół Chili My powstał w 1996 roku — wówczas ukazała się pierwsza płyta zespołu: „Jacek Wąsowski & Chili My”. Kolejna płyta z 1999 roku „Czyli kto?...” odniosła także duży sukces. Piosenki Jacka Wąsowskiego śpiewali duzi i mali. Lider zespołu Jacek Wąsowski był gitarzystą Maryli Rodowicz, grał także z Kubą Sienkiewiczem, Stanisławem Sojką, Janen Borysewiczem, Edytą Geppert. Piosenki jego autorstwa znalazły się na płycie Maryli Rodowicz „Złota Maryla”. Swoje długoletnie doświadczenie chciał wykorzystać zakładając swój zespół, który miał grać dobrą muzykę. Jacek pisze piosenki, które łatwo wpadają w ucho i pełne są pozytywnych myśli. Wokalista zespołu — Adam Krylik — jest laureatem jednego z programów Szansy na sukces, gdzie swoim głosem zachwycił Krystynę Prońko. Następnie wystąpił w Opolu w 1998 roku podczas koncertu debiutów, gdzie zdobył sobie sympatię słuchaczy oraz jury. Zespół tworzą także Kornel Popławski — gitara basowa, Jurek Runowski — gitara elektryczna, Tomasz Warsztocki — instrumenty klawiszowe, akordeon, Paweł Twardoch, Tomek „Sindbad” Stychniewicz — perkusja. Premiera płyty przewidziana jest na maj bieżącego roku (tj. 2002 — przyp JU). Patronem medialnym płyty jest Telewizja Polska S.A.


Więcej informacji na temat zespołu znaleźć można na stronach www.chilimy.kdm.pl

Promocja płyty zajmuje się: Anna Woźniak-Kot promocja@paulus.pl 0605-313-573


opr. JU/PO

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama