reklama

Nadchodzące Królestwo

Temat: Nadchodzące Królestwo

Czytając Ewangelię wiele razy zadajemy sobie pytanie, jak to możliwe, że współcześni Jezusowi widzieli cuda zdziałane przez Niego, słuchali Jego nauk a mimo to pozostali niewzruszeni i nie nawrócili się? Przecież gdybyśmy my mogli doświadczyć choćby cząstki tego, co było udziałem ludzi, mogących w namacalny sposób doświadczać obecności Pana, zapewne już dawno zmienilibyśmy swoje życie.
To twierdzenie wydaje się być jedynie czystą teorią i to taką, przed którą przestrzega nas Zbawiciel. Wszak sam mówi, że przyjdzie czas, kiedy ludzie będą pragnąć przeżyć choć jeden dzień, tak jak przeżywali go w czasach, gdy Pan był pośród nas w postaci widzialnej. Jednak nadchodzące Królestwo Boże nie przyjdzie na sposób dostrzegalny dla każdego człowieka.
Pan powiedział, że Królestwo Boże jest pośród nas. Zatem, każdy z nas musi nauczyć się odczytywać znaki czasu w swoim życiu. Umieć dostrzegać swój czas nawiedzenia. Rozpoznawać wolę Bożą w swoim życiu, a nade wszystko odpowiadać na wezwanie Pana do pójścia za Nim.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Jak w praktyce odnaleźć drogę do Królestwa. Trzeba przede wszystkim zrozumieć, że szukamy Królestwa Bożego, nie swojego. Dostosowujemy się do praw nadanych przez Boga, a nie Boga do swoich ziemskich zachcianek. Bóg wiele razy przypomina nam w życiu o tym.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy jednak umiemy to dostrzec i wyciągnąć wnioski w naszym życiu?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao