reklama

Cud życia

Temat: Cud życia

Historie Samsona i Jana Chrzciciela czytane w liturgii słowa w czasie bezpośrednio przygotowującym nas na święta Narodzenia Pańskiego zwracają nam uwagę na cud życia i szczególny charakter narodzin tych, którzy zostali wybrani przez Boga. Bóg stwarzając świat tak bardzo zaufał człowiekowi, że uczynił go swoim współpracownikiem w dziele przekazywania życia i wychowania człowieka. Dając ludziom zdolność świadomego przekazywania życia Bóg powołał człowieka do współpracy w kontynuowaniu dzieła stworzenia. Na kartach Pisma świętego jest wiele historii, gdzie narodziny dziecka związane są ze szczególną Boską interwencją. Tak jest w przypadku Samsona, tak jest z historią Jana Chrzciciela, nie wspominając o samych Narodzinach Pańskich z Maryi Dziewicy.
Zwiastowanie Zachariaszowi, choć tak bardzo przypomina zwiastowanie Matce Bożej, uświadamia nam, że Bóg ma plan w stosunku do każdego człowieka. Czasem ów plan wydaje nam się dziwny i niezrozumiały. Zastanawiamy się, dlaczego jednym się powodzi, inni zaś żyją w poczuciu niewysłuchania ich modlitw i tak jak Zachariasz z Elżbietą niekiedy wręcz mają poczucie, że w oczach ludzkich ponoszą jakąś karę z ręki Boga.
Jednak Bóg ma swoje niezgłębione plany względem każdego z nas. On wysłuchuje nas wtedy, kiedy On uzna za stosowne, nie my. Może właśnie dlatego, że w owych Bożych planach oprócz naszych własnych potrzeb i marzeń muszą być uwzględnione także losy innych ludzi, a losy nas wszystkich zostać wpisane w długą historię świata.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Kończący się adwent stawia nam pytanie o to, jak wykorzystaliśmy ów okres oczekiwania. Co udało nam się z Bożą pomocą dokonać, a co nie. Pan wkrótce nadejdzie. Czy jesteśmy przygotowani na Jego nadejście?

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy modlę się o spełnienie woli Bożej?

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao