reklama

Jeden z nas

Temat: Jeden z nas

List do Hebrajczyków wprowadza nas dziś w zamysł Boży dotyczący naszego zbawienia. Oto główna myśl , powtarzana tak wiele razy także na łamach naszych rozważań przypomina nam o tym, że mamy Boga – brata. Syn Boży upodobnił się do nas we wszystkim, oprócz grzechu aby stać się arcykapłanem współczującym nam we wszystkim. On sam doświadczył naszego losu, choć przecież jako Bóg nie musiał tego czynić. On znając nasze położenie stanął pomiędzy ubogimi rodząc się w betlejemskiej grocie, a następnie z duchowymi nędzarzami nad Jordanem i przestępcami skazanymi na śmierć na Golgocie.
Policzony pomiędzy przestępców oręduje za przestępcami. Nie ma człowieka na ziemi, który nie mógłby przyjść do Chrystusa. Ani bogatego ani biednego. Ni świętego, ni zatwardziałego grzesznika, który nawet u progu swojego życia postanowił je zmienić i doświadczyć Jezusowego miłosierdzia. Jezus złożył ofiarę za nas wszystkich, zapłacił okup za grzechy całego świata. Dlatego moc Jego miłości ma moc ocalić nas od śmierci wiecznej, wyrwać ze szpon zła, które próbuje nas zniszczyć i oddalić od Boga.
Jezus w czasie swojej publicznej działalności niósł pomoc tym, którzy byli mu bliscy, jak i grzesznikom, którzy pragnęli nawrócenia. Dla niego każdy z nas jest tym, za którego zapłacił własną krwią.

SŁOWO BOŻE W PRAKTYCE
Bóg, Który jest nam tak bliski jest Bogiem z nami. Jest wręcz jednym z nas, Który nas nie opuszcza i nie zostawia. Jezus został przecież z nami obecny w sakramencie Ołtarza przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Jeśli tego nie dostrzegamy, dzisiejsza liturgia słowa jest doskonałą okazją, aby to sobie uświadomić.

PYTANIE DLA ODWAŻNYCH
Czy pamiętam, że mam Boga - brata?

1 / 1

reklama