Blisko tysiąc osób wzięło udział w tegorocznej akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna" w Polańczyku. Od początku lipca, w specjalnej strefie nad Jeziorem Solińskim, instruktorzy z Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili szkolenia dla dzieci i młodzieży z zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Celem projektu było zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku nad wodą.
„Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczna edycja akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna", którą zorganizowaliśmy wspólnie z bieszczadzkim WOPR, spotkała się z bardzo licznym odbiorem. Ze specjalnej strefy nad Jeziorem Solińskim skorzystało blisko tysiąc osób. Cieszę się, że młodzież po raz kolejny tak licznie wzięła udział w zajęciach z bezpiecznego zachowania nad wodą. To ważne, żeby mówić o zasadach obowiązujących nad wodą, a PGE Energia Odnawialna, jako zaangażowany partner, chce być wsparciem dla lokalnej społeczności, dlatego już po raz kolejny włączyliśmy się w tę akcję” – powiedział Marcin Karlikowski, prezes zarządu PGE Energia Odnawialna.
Przez ostatnie tygodnie teren przy centralnej bazie WOPR w Polańczyku został przekształcony w "małe miasteczko bezpieczeństwa", gdzie ratownicy wodni, medyczni oraz instruktorzy ratownictwa szkolili, udzielali wskazówek oraz radzili najmłodszym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.
„Szkolenia były zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Instruktorzy, oraz ratownicy wodni i medyczni uczyli jak posługiwać się sprzętem ratowniczym takim jak: koło, rzutka czy pas ratowniczy. Bardzo ważną częścią kursu były lekcje udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach zagrożenia życia. Opowiadaliśmy o naszej codziennej pracy oraz współpracy z innymi służbami, które wspierają nas w utrzymaniu bezpieczeństwa na Jeziorze Solińskim” – powiedział Artur Szymański, prezes Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
pgeW ramach akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna" odbyły się także wyścigi kajakowe i pływackie oraz weekendowe animacje dla dzieci. Warsztaty plastyczne, gry i zabawy z nagrodami sprawiły, sprawiły, że nauka i bezpieczeństwo łączyły się w przyjemny sposób. Ponadto w każdy piątek w Amfiteatrze Polańczyk wyświetlany był seans w ramach Kina Plenerowego.